Stále je totiž hráčem Zubrů, u Jestřábů pouze hostuje. „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej,“ pomůže si robustní pravé křídlo starým příslovím.

„Gól bych ale neslavil. Fanoušky si nechci proti sobě poštvat,“ dodává vzápětí v rozhovoru pro Deník.

Uděláte tedy pro porážku Přerova vše, co je ve vašich silách?
Samozřejmě. Budu hrát naplno za Prostějov.

A když se vám podaří vstřelit gól, vážně taktně pomlčíte?
(rozesměje se) Asi taktně pomlčím. To bude nejlepší. Nechci si fanoušky poštvat proti sobě.

Těšíte se na pikantní derby, nebo budete malinko nervózní?
Těším, i když nervózní také možná trošku budu. Na druhou stranu není proč. Když nejde o život, nejde o nic. Pokud vyhrajeme, bude to jenom dobře a kluci v kabině to určitě pocítí!

Co jim v případě vítězství nad bývalým zaměstnavatelem připravíte? Chlebíčky?
No něco takového. Chlebíčky, kuřata nebo možná pizzu. Co si kluci řeknou. Respektive co si nadiriguje Roman Hlouch s Pupou (Petr Doseděl pozn. redakce). Ti to rozhodují. (usmívá se)

Pozorujete, že po vašem odchodu se Přerovu přestalo dařit a Prostějov jen kvete?
To bych tak nebral. Ještě když jsem byl v Přerově, tak se taky zrovna nedařilo. Prohráli se čtyři zápasy v řadě, takže bych nebral, že je to mnou. To vůbec.

Může být před derby výhodou, že jste si proti Velkému Meziříčí zastříleli, kdežto Přerov opět prohrál?
Tak to byla krása, ale z mé strany to byl nejhorší zápas. Důležité je, že jsme vyhráli. Stříleli jiní kluci. Není podstatné, kdo dá gól, ale hlavně že se vyhraje. Snad nám to pomůže.

Proč se vám hrálo špatně?
To kdybych věděl, tak bych to určitě změnil po první třetině. Nedařilo se, utíkal mi puk. Důležité je, že zahráli jiní kluci.

Velké Meziříčí ale bylo asi nejslabším týmem, který do Prostějova přijel, souhlasíte?
Řekl bych, že bylo nejslabší. Když bych to měl srovnat s posledním zápasem v Jičíně, tak to je sto a jedna. Jičín je úplně jinde než Meziříčí.

Toužili jste po desítce?
Nedá se říct, toužili, ale zbožné přání to bylo. Předtím jsme tam prohráli 9:1, chtěli jsme jim to aspoň oplatit a dát ještě gól navíc. Nepodařilo se.

Když tedy pominete utkání s Meziříčím, se svými výkony v prostějovském týmu můžete být spokojený. Sbíráte body, dáváte důležité góly. Vychází vám angažmá u Jestřábů podle představ?
No, hlavně jsem dostal od pana Flašara o hodně víc času na ledě, než od pana Becka v Přerově. Doufám, že do mě vloženou důvěru jemu splácím dobře.

Splácíte ji i tím, že nastupujete s ortézou na noze.
Taťka mi z kolena vytáhl nějakou vodu. Otec je doktor. Vzal jsem si nějaké prášky. Tím se to umrtvilo a dá se s tím v pohodě hrát.

Přesto je vidět, že na ledě nechcete v žádném případě chybět a přidělávat tak trenéru Flašarovi starosti se sestavou.
Jako snažím se. Přece jenom on mě vytáhl z Přerova, kde jsem nehrál. Chtěl mě, tím mi hodně pomohl. Jsem mu za to moc vděčný.

Takže možnost odejít z Přerova do nedalekého Prostějova jste uvítal?
No, nejdřív jsem byl z toho překvapený. Bylo to takové narychlo. Normálně jsem přišel na trénink, byl jsem ve třetí lajně, po tréninku mi zavolal trenér a řekl mi, že jsem byl vlastně vyměněný. Nevěděl jsem, co od toho tady mám čekat, když kluci byli poslední. Jakmile jsem do Prostějova došel, změnilo se osmdesát procent mančaftu. Začalo to šlapat, takže jsem spokojený. Tím bych samozřejmě nechtěl urazit přerovské fanoušky, protože byli ke mně vždycky vstřícní.

Jako jeden z mála můžete porovnávat fanouškovské kotle Přerova a Prostějova. Pozorujete nějakou výraznou odlišnost v podporování obou táborů?
V Prostějově jsou určitě šestým hráčem na ledě, ale to bylo i loni v Přerově, když se vyhrávalo. Tam byla euforie. Já doufám, že to bude pokračovat takto dál a budou pořád stejní. Srovnání ale po mě nechtějte.

Atmosféra v derby bude asi úžasná, že?
Řekl bych, že tam bude výborná atmosféra, protože z Prostějova se prý chystají čtyři autobusy. Ještě tam chtějí přijet i nějací fanoušci z Olomouce, co jsem zaslechl na půl ucha. Doufám, že to proběhne ve vší slušnosti. Samozřejmě nějaké nadávky padnou, ale snad žádný větší konflikt nebude, ať se může hrát hokej.

Čekáte peklo v ochozech?
Já bych neřekl peklo. Přerovští fanoušci mě měli rádi. Doufám, že na mě nezanevřeli. Uvidíme, co se stane.

Záleží, kolik dáte gólů.
Přesně tak! (opět se usměje)

V momentě, kdy Jestřáby převzal trenér Flašar, mažete manko z úvodu sezony. V play-off už začínáte věřit?
My bychom do play-off chtěli. Přerov prohrál se Vsetínem, na play-off nám tak chybí už jenom čtyři body. Když vyhrajeme v Přerově, tak to bude jen jeden bod! Do konce soutěže je ještě nějakých pětadvacet zápasů, jestli počítám dobře.

Jaká je reálná síla prostějovské soupisky i s ohledem na případné play-off?
Přišel Roman Hlouch, taky Učnik ze Slovenska, který hraje se mnou. To je šikovný kluk. Posledním posílením je Kanaďan. Myslím, že na play-off určitě máme. A v play-off? Tam se děj vůle boží! Překvapíme, nepřekvapíme.