Seniorští hokejisté si přijdou na dva miliony korun, junioři dostanou od města 150 tisíc korun.

Poté, co hokejová mládež získala v únoru dva miliony korun a seniorský tým sedm set tisíc, jsou to další peníze, kterými se město rozhodlo podpořit hokejové subjekty.

„Město by mělo peníze investovat i jinam než do komerčního sportu. Kromě vrcholových sportovců bychom měli podporovat i rekreační sport," vystoupil na zastupitelstvu Jan Navrátil z občanského sdružení Pro Prostějov.

„Velcí" hokejisté použijí peníze na nákup a hostování hráčů, na pořízení hokejové výstroje a hokejek a také na zaplacení licence.

„Malí" hokejisté zaplatí z veřejné finanční podpory pronájem ledové plochy a pořídí si novou výstroj, výzbroj a sportovní pomůcky.

Na stranu vrcholových sportovců se postavil i zastupitel Alois Mačák.

„Jsem opačného názoru než pan Navrátil. Jsem rád, že se sportu v Prostějově daří, a proto bychom jej měli podporovat. Podle mě jsou to dobře investované peníze. Kdo si hraje, nezlobí," vyjádřil se zastupitel za ČSSD.

Kdo čte, nezlobí. Kdo studuje, nezlobí.

Podle zastupitele Josefa Augustina by však město mělo podporovat i jiné činnosti.

„Kdo čte, nezlobí. Kdo studuje, nezlobí. Kdo dělá nějakou činnost, nezlobí. Neměříme všem stejným metrem, kromě sportu zde máme i jiné bohulibé činnosti," vyjádřil se zastupitel za KSČM.

Podle generálního manažera A-týmu prostějovských Jestřábů stojí sezona ve vyšší soutěži hokejový klub několik milionů korun.

„Částka se pohybuje mezi dvaceti až pětadvaceti miliony korun. Hokejový klub reprezentuje město a předpokládáme, že Prostějov se bude na jeho chodu finančně podílet," řekl na zastupitelstvu Jaroslav Luňák.

Opravy zimáku jsou nutností

Kromě finanční podpory by se měli hokejisté dočkat i nového zázemí.

„Opravy zimního stadionu jsou nutností. O objekt se město stará sedmnáct let a za tu dobu do něj investovalo deset milionů. Například šatny už je potřeba opravit," potvrdil Vladimír Průša, jednatel Domovní správy.

Kromě hokejistů odklepli prostějovští zastupitelé sto tisíc prostějovským parašutistům, kteří peníze použijí na organizaci Mistrovství světa v parašutismu. To se bude letos konat právě v Prostějově.

Deset milionů pro sport

Více než deset milionů korun si mezi sebou rozdělili prostějovští sportovci v únoru.

Přes osm milionů korun putovalo do velkých sportovních oddílů, dva miliony korun si rozdělily menší kluby.

Největší balík z městské kasy přišel na konto hokejové mládeže, podpory se dočkal i atletický klub, fotbalisté, oddíl krasobruslení či sportovní klub cyklistů.