V polovině uplynulé sezony jste se rozhodl zkusit štěstí znovu v Americe v Tri-City, týmu juniorské soutěže WHL. Jak své rozhodnutí nyní hodnotíte?
Jsem určitě spokojený. Zahrál jsem si jinou soutěž. Hráli jsme finále konference, ve kterém jsme bohužel prohráli v sedmém zápase. Doufám, že jsem se ukázal před skauty. Můj agent mi říkal, že něco domluví.

Smlouvu máte podepsanou v prvoligové Olomouci, ale v případě dobré nabídky byste zřejmě zamířil znovu do zámoří?
Určitě. Napřed bych to chtěl zkusit v Americe.

Jaké jste měl vůbec postavení v týmu Tri-City?
V základní části jsem odehrál dvacet zápasů a udělal šestnáct bodů, v play-off jsem získal čtyři body. Hrál jsem přesilovky, oslabení, měl jsem slušný ice time. Bylo to super.

Váš tým vyhrál základní část, ale nakonec vypadl ve finále konference. Předpokládám, že jste mysleli výš?
Bylo to pro nás zklamání. Chtěli jsme hrát o Memorial Cup. V rozhodujícím sedmém zápase jsme ale dostali smolný gól na 2:1 a prohráli jsme.

Kdy pro vás sezona vůbec skončila?
Teď odpočívám tak pět dní. Vrátil jsem se minulou středu. Letěli jsme ale tři dny, bylo to hrozné. Od pondělí se zapojím v Olomouci do přípravy.

Předpokládám ale, že budete mít individuální tréninkový plán?
Začnu pomaleji. Pak se jede do Chorvatska, takže prvních čtrnáct dnů budu mít volnější. Pak ale už chci začít trénovat naplno.

Sledoval jste i v zámoří vydařené tažení Mory prvoligovým play-off?
Samozřejmě. Kluci postoupili do semifinále, kde už vedli 2:0. Pak to ale pokazili, ale i tak byla sezona v Olomouci úspěšná.