V první chvíli se ale zdálo, že o svůj gól přijde, protože rozhodčí na ledě gól neviděli. Po krátké konzultaci ale nakonec snížení na 1:3 přeci jen posvětili.

Sám střelce váhání sudích nechápal. 

„Brankový rozhodčí svítil červeně, tak by se sudí měl v první moment kouknout na brankového. To neudělal a hádal se se mnou. Ale věděl jsem celou dobu, že to je gól,“ řekl Račuk, který se gólově prosadil ve druhém utkání po sobě.

Jak velké zažíváte zklamání po prohraném derby?
Pocity nejsou dobré. Poslední zápasy jak na Slavii, tak proti Přerovu jsme neodehráli dobře. Takže to dopadlo, jak to dopadlo.

Byl Přerov lepším týmem?
Jednoznačně. Měli víc pohybu, který my poslední dobou moc nemáme. Byli důraznější, dohrávali nás, což my neděláme.

Čím si to vysvětlujete. V přechozích dvou domácích zápasech jste podali velmi dobrý výkon…
To jo, ale na to se právě přece nemůže hrát. Ofenzivu máme dobrou, ale v Benátkách jsme dostali šest, se Vsetínem pět, teď zase čtyři. Takže to není dobré.

Je pro vás tato porážka varováním pro další zápasy?
Vždycky je co zlepšovat, ale na druhou stranu je to teprve páté kolo. Nemůžeme z toho dělat ukvapené závěry. Určitě se ale musíme zvednout.

V čem byl hlavní rozdíl mezi vámi a Přerovem?
V přesilovkách. Máme je špatné a na tom my teď prohráváme. Měli jsme šance během celého zápasu, abychom minimálně snížili, ale my se srážíme vlastními přesilovkami.

V jedné vaší přesilovce jste sami inkasovali. Byl to vrchol zmaru?
To je jednoduché. Když se vám nedaří, máte hlavy dole a to se nám stalo. Sehráli jsme špatně čtyři přesilovky za sebou, a co se stane? Ujedou nám a dají nám gól.

Po druhé třetině jste prohrávali o tři góly, ale ve třetí třetině jste ještě měli tlak. Dokázali jste se ještě v kabině namotivovat?
Chtěli jsme přestát oslabení na začátku a do deseti minut dát gól, aby se s tím zápasem dalo něco udělat. Hokej je nevyzpytatelný můžete to otočit během pěti minut. Ale nepovedlo se to.

Jediný gól Prostějova jste vstřelil vy, ale dlouho se čekalo, zda ho rozhodčí uznal. Jak jste viděl situaci vy?
Překvapilo mě, že rozhodčí stál za bránou a neviděl. Brankový rozhodčí svítil červeně, tak by se sudí měl v první moment kouknout na brankového. To neudělal a hádal se se mnou. Ale věděl jsem celou dobu, že to je gól.

I v první třetině byl sporný moment, kdy jste reklamovali gól na 1:1. Vy jste na ledě nebyl, ale co říkali spoluhráči?
Ze střídačky to vidět nebylo. Kluci, co byli na ledě, říkali, že to byl gól. Ale náš hráč, co ten gól měl vstřelit, tak říkal, že nebyl. (směje se)

Jak se vám líbila atmosféra derby?
Zažil jsem to poprvé a bylo to pěkné. Uhádl jsem i počet diváků, tak aspoň budu mít něco v kabině.

Přesilovky jsou pomalé, kritizuje Vykoukal
Stejně jako Račuk viděl i trenér Jiří Vykoukal hlavní příčinu porážky s Přerovem ve špatných přesilovkách. Jestřábi nevyužili ani jednu ze šesti početních převah a na začátku druhé třetiny dokonce ve vlastní přesilovce inkasovali.

„Přesilovky jsou pomalé. Než dojedeme do útočného pásma, soupeř je zorganizovaný,“ vadí prostějovskému kouči.

Podle něj si Jestřábi nevytvořili při vlastních přesilovkách prakticky žádnou šanci.

„Když se tam usadíme, chodí pomalé a okaté přihrávky. Není tam moment překvapení, nejsou tam střely. Přesilovce chybí úplně všechno,“ zlobí se Vykoukal.

Tomu vadí také časté individuální chyby některých hráčů, což může mít v dalším kole za následek změny v sestavě.

„Jsou to opakující se chyby u některých hráčů. Nějak to pořešíme. Může se stát, že příští zápas nastoupíme jen na tři lajny. Pokud někteří hráči budou podávat takové výkony, budou si to holt muset vysedět a místo si zase vybojovat,“ varuje své svěřence Jiří Vykoukal.