„Zatím mohu potvrdit pouze těchto pět jmen. Je potřeba říci, že kádr upravuje a bylo to těžké rozhodování. Tohle jsou zatím první změny. Klukům děkujeme za odvedenou práci, postup do 1.ligy je samotnou skvělou vizitkou," přiznal první změny v hokejovém týmu sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Zadní strany Jestřábů se budou muset obejít bez tria Michal Nedbálek, Jan Veselý a Jakub Kořínek.

„U obránců byl důvod jasný. Tito kluci bohužel nesplnili naše očekávání," odůvodnil výběr tří beků Vykoukal.

V útoku pak překvapivě končí dvojice Juraj Jurík a David Šebek.

„U Juraje jsme měli snahu o udržení v týmu, ale přece jen očekávání byla vyšší," řekl Vykoukal.

Šebkův odchod

Naopak ostřílený matador David Šebek doplatil na prvoligová pravidla. V týmu musí nastupovat také hráči narození v letech 1992 až 1995.

„Bohužel u Davida jsme to brali perspektivně. Potřebujeme do týmu začlenit tyto mladé ročníky, což nás velmi svazuje," posteskl si Vykoukal a dodal, kdo věkovou kvótu momentálně splňuje: „Z těchto ročníků máme jen Kalužu a jednáme s Davidem Juríkem. Stále hledáme nové posily, jednáme o nich, ale rozhodně to není jednoduché."

David Šebek, který oblékal dres Jestřábů poslední čtyři roky a patřil k tvářím týmu se zatím od klubu úplně neodvrací.

„Mluvil jsem s Davidem a měl by i nadále plnit trenérskou funkci u mládeže. Samozřejmě nikdo u nás nemá dveře zavřené, v případě nějaké změny pravidel bychom jej uvítali zpět. Šebkovi také nabídneme pomoc při hledání dalšího angažmá," přislíbil Vykoukal.

Přechod mezi druholigovými a prvoligovými pravidly bude mít za oběť více hráčů, než jen Šebka. „Bohužel, podle všeho nebude David sám a na tato pravidla doplatí ještě někdo z loňského kádru," připustil Vykoukal.