„Úleva je to strašná. My jsme sice byli ve výhodě dvou bodů, ale ty by po prohře nic neznamenali. Bitva s Havlíčkovým Brodem byla opravdu zápasem o všechno. Věděli jsme o tom, že by nám naději přinesla i remíza, ale na to jsme hrát nechtěli," okomentoval Lukáš Luňák možnosti Prostějova.

Jeho tým měl hororový nástup do zápasu. Za deset minut hry prohrávali Jestřábi 2:0.

„V první třetině jsme dostali rychle dva góly a psychicky jsme se dostali hodně dolů," přiznal Luňák.

O přestávce se pak v kabině strhla malá bouřka, která Hanáky postavila na nohy.

V kabině vichr a pak skvělá druhá třetina

„Řekli jsme si toho dost. V kabině byl celkem vichr a rozhodně nám prospěl. Ve druhé části jsme dali gól z přesilovky a potom jsme se už chytli," popisoval prostějovský útočník zlomové okamžiky zápasu.

„Brod naše rychlé góly vyvedly z míry a úplně je srazila do kolen ta pátá branka v poslední vteřině druhé třetiny. To hodně ovlivnilo celý zápas."

Právě druhá třetina rozhodla o pádu Rebelů do druhé ligy a o zachování té první Prostějovu.

„Byla to jedna z nejlepších třetin, co jsme letos odehráli, a přišla v pravý čas," oddechl si nadaný hokejista.

Štěstí a radost z Jestřábů po skončení zápasu přímo vyzařovalo. Výjimkou nebyl ani Lukáš Luňák: „Jsem strašně šťastný. Zvlášť po té sezoně, kde bylo hodně porážek. I když se ve čtvrté čtvrtině roku kádr hodně obměnil. Přišel Václav Meidl a mužstvo se zkvalitnilo. To jsme začali hrát vyrovnané zápasy, ale člověka to poznamená. Když se prohrává, tak se hraje blbě. Jsem moc rád, že se nepotvrdil ten nejčernější scénář."

Čekal jsem od sebe víc, přiznal Lukáš

Ale i přes záchranu Prostějova v první lize není se svými výkony Lukáš Luňák spokojený a po zápase si nasypal trochu popela na vlastní hlavu:

„Spokojený nejsem, čekal jsem od sebe víc. Já to mám trošku těžké, je na mě opravdu velký tlak. Ten je tady vyvíjen na každého, ale já mám na tom enormní zájem. Chci, aby se hrálo dobře, a někdy mě to svazuje. Zaobírám se spoustou věcí a koncentrovat se na hokej je pro mě těžší. V závěru play out jsem pomohl aspoň několika kanadskými body. Závěr už byl lepší."

Lukáš však není jediným z rodiny Luňákových, který je v Prostějově angažovaný. Jeho otec Jaroslav Luňák Jestřáby vede jako generální manažer.

„Hokej se u nás doma řeší, to je jasné. Máme ho rádi, jak já tak táta. Přiznám se ale, že jsme očekávali jiný vývoj této sezony. Je to asi nějaká nováčkovská daň. Příští rok bude snad vedení chytřejší a bude vědět, co od toho čekat. První liga je prostě skok," uvědomuje si Lukáš Luňák.