DZ jestřábího hnízda dosud letěly jen zprávy o odchodech, případně o prodloužení smluv se stávajícími oporami.

Zatímco útočníci David Dvořáček (Sparta), Radek Prokeš (České Budějovice) a obránce Daniel Kolář (Jihlava) už prostějovský dres oblékat nebudou, produktivní osa mužstva Tomášové Divíšek a Nouza, Marek Račuk, poctivec Radek Meidl či brankářská jednička Jakub Neužil na Hané zůstávají.

Den po otevření přestupního okna pak Jestřábi odtajnili první posilu. Za Prostějov bude nově hrát útočník Dominik Hrníčko.

„Jsme moc rádi, že se nám Dominika povedlo přivést do Prostějova. Je to typ útočníka, který velmi dobře pracuje v útoku i obraně a je to pravák. To nám letos trošku chybělo a doufám, že své kvality potvrdí i v následující sezoně,“ řekl pro klubový web na adresu první předsezonní posily Jiří Vykoukal, trenér a sportovní manažer Jestřábů.

Třiadvacetiletý křídelník hrál v uplynulém ročníku za jihlavskou Duklu. V základní části za ni odehrál 50 zápasů a nasbíral v nich 15 bodů (8+7). Během deseti utkání play-off přidal jednu asistenci. V duelu se představil taky za extraligový Zlín.

Hrníčkova kariéra je ale jinak výhradně spjatá s Libercem, potažmo jeho záložním týmem z Benátek nad Jizerou. Hrníčko je libereckým rodákem a odchovancem, v minulosti si stihl zahrát i za první tým Bílých Tygrů.

Prostějovu se upsal na jeden rok, jeho smlouva navíc obsahuje opci na ročník následující.

Jestřábi, jak uvádí jejich oficiální klubové stránky, budou v následujících týdnech postupně odtajňovat další příchody.

Už od pondělí se pak hráči tvořící aktuální kádr začínají připravovat na nadcházející ročník. Cílem Prostějovských bylo v uplynulém ročníku projít do semifinále, to se jim ale nakonec přes srdnatý čtvrtfinálový boj proti Vsetínu nepovedlo (3:4 na zápasy). Letos to budou chtít změnit.