Asistentem trenéra Zachara byl olympionik, dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz nejvyšší české, potažmo československé hokejové soutěže, Jiří Vykoukal.

Jak jste si užil postupové oslavy s Prostějovem?

(smích) Po domácím zápase byla krásná atmosféra a já si ji naprosto užil. Něco podobného jsem už zažil, ale i tak si zařadím vzpomínky na tento postup mezi ty nejkrásnější.

Jak vlastně bylo těžké se dostat z druhé ligy do té první?

Já jsem ani nečekal, že to může být až tak těžké. O tom, že chceme postoupit se vědělo od začátku sezony a každý soupeř se chtěl na nás vytáhnout. Kluci se museli o svou pozici prát celou sezonu.

Jak velký skok čeká podle vás kluky mezi druhou a první ligou?

Bude to ohromný skok. Jak přesně velký bude, to ukáže až sama soutěž. Už nyní je však jasné, že musíme přeřadit o několik rychlostních stupňů výše. Musíme se na to pořádně připravit.

Vy se zabýváte mentální přípravou hokejistů. Budete s hráči řešit i přechod o třídu výš?

Mentální příprava sice byla mým prvotním úkolem, ale po týdnu mého působení u týmu se ukázalo, že hráčům schází základní hokejové návyky. Nemůžete řešit hlavu hokejisty, pokud nemá odstraněny velké nedostatky ve své hře. Takže jsem se spíš zaměřoval na tyto problémy a ani nyní s nimi nejsme u konce.

Co podle vás musejí hráči zlepšit do příští sezony?

Bude toho hodně. Změnit se musí celý náš postoj. Budeme muset hrát daleko víc organizovaně. Zaměřit se na hru v přesilovkách a v oslabení, přechody z obranného do útočného pásma. V první lize chceme předvést špičkovou hru.

Jaké posty by podle vás potřebovaly doplnit?

Je naprosto jasné, že budeme muset posílit post brankáře a také obranu. Navíc se musíme dívat i na věkové posílení. V první lize podobně jako v extralize platí pravidlo o účasti juniorů. Nám tedy chybí hráči narození v letech 1995 a 1996. Tam máme stále díru.

Mluvíte o příchodu mladých hráčů, ale vaše mužstvo je stále velmi mladé. Nebude zapotřebí 
i nějakého zkušeného matadora?

To uvidíme, ale letos jsme si ověřili, že je lepší týmová soudržnost než nějaká výrazná individualita.

Na jakého soupeře z první ligy se nejvíc těšíte?

My se těšíme na všechny. Je pravda, že bych před rokem nevěřil, že bude Prostějov hrát jednu ligu s Kladnem. Těšit se budeme taky na České Budějovice, Jihlavu a všechny moravské týmy.

Když jsme u Kladna, tak vy byste se mohl potkat i se svými spoluhráči z reprezentace.

Uvidíme jestli budou Patera s Procházkou hrát. Věřím, že ano a těším se na ně.

V našem rozhovoru užíváte slovo „my" znamená to, že plánujete v Prostějově zůstat?

My používám ve smyslu týmu (úsměv). O mém setrvání se teprve rozhodne. Budeme jednat s panem Luňákem o dalším směřování týmu. Uvidíme, jak to dopadne.

Chtěl byste pokračovat v započaté práci?

Po pravdě jsem nechtěl mít s hokejem po mém odchodu ze Sparty nic společného. Pak jsem se dostal do Prostějova 
a kluci i fanoušci mě dostali zpátky. Návštěvnost na zápasech v základní části byla dobrá, ale semifinále se Vsetínem a finále s Přerovem bylo úžasné. Skvělá byla 
i baráž. Také dík tomu jsem se těšil na každý trénink. Snažil jsem se klukům předat co nejvíc z mých zkušeností. Když jsem byl mladý, tak se nám nikdo takto nevěnoval. Rád bych byl dál užitečný 
a předal své dlouholeté zkušenosti klukům, kteří je mohou zužitkovat.