„Od Nového Jičína můžeme čekat úplně všechno. Tento tým má dlouhodobě špatné starty do soutěže, ale ve chvíli kdy se srovná, tak je velmi nebezpečným soupeřem. V mužstvu má zkušené útočníky, kteří hrají pro radost, což je vždy nebezpečné. Navíc si myslím, že hosté budou u nás chtít prolomit svou smůlu," okomentoval dnešního soupeře prostějovský kouč Josef Málek.

To že obě mužstva dělí v průběžné tabulce celých dvanáct příček může být pro Jestřáby problémem. Trenér Málek by rád zamezil jakémukoliv podcenění.

„Ke každému soupeři přistupujeme s pokorou, ale podcenění se bojím vždy. To je také důvod, proč jsme zvolili poctivější a ostřejší přípravu, než jaká touto dobou bývá. O víkendu jsme viděli, jak Boleslav chybovala na ledě Berouna a rádi bychom se něčemu podobnému vyhnuli. V žádném případě nechceme prohrát kvůli našim chybám," řekl Málek.

Kádr Jestřábů je zatím zdravý. Jen David Jurík prodělal menší zranění, to ale není pro tým překážkou. „David Jurík je po zranění ramene, a tak jsme jej teď nechali odpočívat, ale od čtvrtku se už zase zapojí do tréninku. Jeho místo v týmu zaujme Kryl," prozradil Málek.

Prostějovský trenér může být po prvním hracím týdnu se svým týmem spokojený. Jestřábi si poradili s Porubou i Hodonínem a v ostře sledovaném derby s Přerovem získali výhru v prodloužení.

„Jsme rádi, že jsme zvládli tento těžký týden. Poruba dokázala svou sílu a přerovští Zubři se v našem zápasu také vytáhli. Teď ale máme stejné povinnosti jako minulý týden. Doufám, že budu zase spokojený," přeje si Josef Málek.

Zápas mezi Jestřábi a Novým Jičínem začne ve středu v 18 hodin na prostějovském ledě.