Hosté budou chtít pokračovat v úspěšném pondělním tažení, které Středočechy vyneslo do čela tabulky druhé nejvyšší soutěže. Rytíři v něm porazili přerovský Zubr vysoko 6:2. Naproti tomu celek Prostějova pod vedením nového trenéra Pavla Arnošta prohrál na začátku týdne v Havířově 2:1, čímž natáhl neúspěšnou šňůru na čtyři prohry za sebou.

„Určitě bychom chtěli zvítězit, což je jasné. Chceme se trochu herně někam posunout, ale samozřejmě by naše snažení chtělo podložit výhrou nebo alespoň nějakými body," přál si lodivod Jestřábů.

Oba mančafty v tabulce dělí šest míst a dvanáct bodů. Sedmá hanácká skvadra podlehla Kladnu 3:1 už v prvním vzájemném duelu letošního ročníku na začátku října.

Před měsícem se Středočeši s Hanáky přetahovali o vedení soutěže. Na kladenském ledu tenkrát rozhodla druhá třetina. V ní šli Rytíři do vedení 3:0 a v poslední dvacetiminutovce stačili Jestřábi skóre korigovat pouze jednou brankou.

Kouč Prostějova věří, že jeho svěřenci mají chuť jít do středečního utkání naplno. „Každý zápas začíná 0:0 a věřím, že v týmu je dobrá parta. Panuje zde pozitivní energie, takže mi se pokusíme popasovat s chybami, zápas odehrát co nejlépe a po šedesáti minutách uvidíme, co na tabuli bude svítit za skóre," predikoval Pavel Arnošt.

Pravděpodobnou sestavu však v úterý odpoledne ještě neznal. „Před zápasem máme ještě poradu a mítinky. Myslím si, že to je předčasné. Postavíme ty nejlepší hráče, o nichž si to myslíme," uzavřel trenér LHK Jestřábi Prostějov.

Autor: Lubomír Budný