„My ale koukáme hlavně na tu desítku, protože jsme si sezonu zkomplikovali a teď je důležité se dostat do desítky, pak uvidíme,“ říká Lukáš Krejčík o možnosti Prostějova probít se mezi šest nejlepších klubů WSM ligy.

Lukáši, utkání s Litoměřicemi se v závěru změnilo v drama. Jak jste duel viděl vy?

Myslím si, že jsme vstoupili dobře do zápasu. Dali jsme gól, ale pak jsme trošku polevili a celkově ta první třetina nebyla dobrá. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila. Ve třetí části jsme dostali dva góly a zkomplikovali jsme si to. Byly to trošku nervy.

Jak moc důležité ty tři body jsou?

Ty jsou nesmírně důležité, zvlášť po té sobotní prohře v derby. Potřebovali jsme na sto procent vyhrát. A jestli ta hra byla horší nebo lepší? To je už jedno, hlavní je zisk tří bodů. Ve vyrovnané tabulce jsou opravdu moc důležité.

Máte za sebou čtyři zápasy během sedmi dnů. Potřebujete každý bod, takže to byla těžká utkání. Jak se cítíte?

Fyzička je dobrá. Poslední dva měsíce jsme hodně trénovali a trošku se to obnovilo. V pondělí jsme navíc hráli na čtyři lajny, takže jsme síly trošku ušetřili. Fyzička teď pro nás není problém.

Tabulka je opravdu hodně napěchovaná. Ústí prohrálo a vám nyní na šestou příčku a přímý postup do play off schází jen dva body. Díváte se tímto směrem?

Spíš koukáme za sebe než před sebe. Samozřejmě, že pokud by se to podařilo, tak by to bylo super. My ale koukáme hlavně na tu desítku, protože jsme si sezonu zkomplikovali a teď je důležité se dostat do desítky, pak uvidíme.

Během jednoho týdne vás čekají dva zápasy s Českými Budějovicemi, nejlepším týmem ligy. Jaké to budou zápasy?

Doma si na ně věříme, doma se nám na ně celkem daří, tedy alespoň za ty dva roky, co jsem tady. Ve středu budeme určitě bránit, budeme muset makat celý zápas a uvidíme, jak to dopadne. Doma si na ně ale určitě věříme.

Nový trenér je tady týden, cítíte nějaké velké změny?

Ani ne, pokračujeme v té nastolené taktice, kterou jsme poslední dva měsíce trénovali. Teď by bylo těžké něco měnit, máme konec sezony. Jsou tam jen drobné úpravy, na každého soupeře se připravujeme individuálněji.