„Potvrdili jsme roli favorita a byli jsme lepší," uvedl na začátek kormidelník jestřábí bárky Pavel Arnošt.

Prostějovští vstoupili do zápasu nešťastně. Již ve třetí minutě totiž inkasovali gól z hokejky Vojtěcha Krejčiříka. Ten se dostal k odraženému puku, načež touš usměrnil za záda Pavla Kantora.

Jestřábí letka přitom neváhala a dostávala severočeský mančaft do tlaku. Prosadit se mohl Lukáš Krejčiřík již o minutu později, avšak zaváhal a hostující Vrána měl dost práce zpracovat jeho akci. Vyrovnat se Hanákům podařilo ve 13. minutě další příležitostí Lukáše Krejčiříka.

Během několika minut se kotel na prostějovském stadionu ozval znova, když Martin Novák propálil kadaňského brankáře od modré čáry.

Indra se postaral

Druhá dvacetiminutovka začala šancí Jana Rudovského, jenž nepočítal s nasazením severočeského Lukeše. Dvacetiletý brankář naneštěstí vychytal šanci devětadvacetiletého forvarda.

V polovině utkání proběhla výměna názorů mezi Tomášem Protivným a Martinem Osmíkem. Jejich bujarou rozepři vyřešil hlavní rozhodčí trestem pro oba hráče na dvě plus dvě minuty za hrubost a oba mančafty tak hráli chvíli čtyři na čtyři. I za tohoto stavu se Prostějov dostal do výhody a ze střely Aleše Holíka odskočil na 3:1.

Poslední dějství proklamovalo již od startovního buly konečné vítězství Jestřábů. Trhači si odpykávali trest za nedovolené bránění Radka Havla a do poslední třetiny vstoupili pouze ve čtyřech. Hanáci sice nabídnutou přesilovku nevyužili, přesto se svěřencům Pavla Arnošta podařilo skórovat na 4:1 střelou Martina Nováka ve 42. minutě.

Ani ne o pár sekund později se skóre na výsledkové tabuli přepisovalo na 5:1 díky využité spolupráci Tomáše Protivného a Martina Nováka. Ten neváhal a bez pochyby prostřelil strážce kadaňské kasy.

Vidina jasného vítězství zanechala na domácí straně polevení, čehož Trhači využili před koncem základní hrací doby. Z nahrávky Černého a Trefného dostal puk za Kantorova záda Nicolas Hlava. Ani korekce skóre na 5:2 však Jestřáby nezlomila a na Hlavův gól vzápětí reagoval navrátilec do jestřábí letky Marek Indra.

Brankář Kantor držel pozici

„Vážíme si vítězství. I když jsme ho podpořili dost aktivně, potom jsme bohužel inkasovali, což pro tým bylo dost frustrující. Pak jsme šli do vedení, což nás nakoplo. Myslím si, že jsme zápas zvládli zaslouženě a po prohře s Mostem nás to určitě vrátilo do hry," neskrýval nadšení kouč Prostějova.

Dle jeho slov se Jestřábi po prohře na severu Čech poučili. „Soutěž je dlouhá a doufám, že využijeme zkušenosti s Mostem a příště pro nás bude lépe," proklamuje Pavel Arnošt. V pondělí jeho svěřence čeká duel na ledě jedenáctého Frýdku-Místku. „Věříme do pondělka, že nás to někam posune a že půjdeme po lepším výsledku," dodal trenér Arnošt.

Prostějov trápí oslabení kádru na několika postech díky zraněním a kouč tak musel důrazně zasáhnout do sestavy.

„Tým narušila kompaktnost skrze chybějící hráče. Byli jsme proti Kadani dost produktivní, využili jsme maximum a padaly pěkné góly. Byl i pěkný výkon brankaře (ne že by předtím nebyl), ale jednalo se o těžké situace a v té chvíli nás podržel," pochválil na závěr gólmana Jestřábů Pavla Kantora Pavel Arnošt.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Trhači Kadaň 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. L. Krejčík (Grebenyuk, Protivný), 14. Martin Novák (T. Kvapil, Moskal), 28. A. Holík (Žálčík, Šlahař), 42. Martin Novák (Rudovský, A. Holík), 42. Žálčík (Protivný, L. Krejčík), 58. Indra (Fiala, Hozák) – 3. Krejčiřík (O. Beránek), 57. Hlava (R. Černý, Trefný). Rozhodčí: Dědek – Rampír, Reich. Vyloučení: 4:5 navíc Protivný (PRO) a Osmík (KAD) 2. min za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:40. Diváci: 1 292.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Protivný, V. Zadražil, T. Kvapil, Grebenyuk, D. Kolář – Martin Novák, Moskal, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Indra – Zabloudil.

Sestava SK Trhači Kadaň: Lukeš – Trefný, R. Černý, D. Šimek, Šafář, R. Havel, J. Tomeček, Popela – Hlava, Osmík, Kohout – O. Beránek, Hejcman, Krejčiřík – L. Vrána, M. Zadražil, Vaněk – Ringler, Slavíček, Chrpa