„Podle rozpisu bychom měli vyjet na led nejpozději v neděli dopoledne, ale je možné, že se na něj dostaneme už v sobotu," upřesňuje začátek přípravy na kluzišti Zachar. Ještě předtím se ale Jestřábi sejdou k několika „suchým" kondičním tréninkům.

„Čekají nás výběhy, fotbálek a podobně. Uvidíme, kolik se nás sejde," sám přemítá kouč, který zahájí na lavičce Prostějova třetí sezonu v řadě.

Změny v kádru?

Po odchodu brankáře Dalibora Sedláře doznal tým další výrazné ztráty. S prvoligovou Třebíčí se připravuje Jakub Čuřík, nejproduktivnější hráč minulé sezony.

„O žádných dalších odchodech zatím nevím. Může se to ale stát. U těch hráčů, kteří nejsou naši, si nemůžeme být jisti ničím," vysvětluje Zachar. V případě Čuříka totiž o jeho odchodu do Třebíče rozhodla jeho mateřská prvoligová Olomouc.

Pro fanoušky možná nečekané odchody však trenéra nerozhodily a žádné zásahy do přípravy si nevyžádaly.

„O všem jsme věděli už delší dobu. Třeba Kuba Čuřík s tím přišel už v červnu. Aktuálně víme ještě o jednom hráči, který by měl nastoupit v jiném klubu do přípravy, ale čekám na poslední zprávy. Měli bychom být v podobném složení, v jakém jsme se připravovali na začátku léta," uklidňuje Zachar.

Zpestření proti Technice

Už v úterý 7. srpna čeká jeho celek první přípravné utkání, ke kterému nastoupí od 18 hodin na ledě brněnské Techniky.

„Je to pro nás spíš takové zpestření, protože plánujeme i dopolední trénink. Chceme, aby si kluci i zahráli a nebylo to pořád jenom o kondičních cvičeních," podotýký prostějovský kormidelník. Na domácím ledě se v přípravném duelu představí Jestřábi poprvé ve čtvrtek 9. srpna, kdy od 18 hodin hostí Břeclav.