V úvodní třetině bylo na obou týmech znát, že jsou na ledě teprve pár dní. Hokejověji přesto působili Jestřábi, kteří ale nedokázali vyzrát na brankáře Techniky Jaroslava Chvátala. Brno si zase v závěru prvního dějství vylámalo zuby na Adamu Vrbovi, posile v brance Prostějova.

Tým z Hané šel na konci 23. minuty do vedení, když pobídku Martina Kryla využil zblízka David Šebek. Technika se vyrovnaní dočkala ve 36. minutě zásluhou Karla Benýška a několik vteřin před koncem druhé třetiny tečoval střelu Košeckého Zemánek a vystřelil tak vedení domácím.

Třetí část zápasů byla ve znamení celkového přitvrzení hry, na což musel hlavní sudí reagovat několika vyloučeními. „Všechno bylo ale v mezích slušnosti, bez nějakých likvidačních zákroků," komentoval prostějovský trenér Petr Zachar.

Jeho tým v závěru nedokázal využít hned několika šancí a tak nakonec odjížděl poražený 2:1. A to dokonce dvakrát, protože stejným rozdílem vyhrála Technika i na tradičně doplňkové samostatné nájezdy. Jediným prostějovským střelcem v nich byl Pavel Handl.

„Jsme tři dny na ledě, takže se takové utkání poměrně těžko hodnotí. Víceméně jsme tomu nechávali volný průběh, důležité bylo, aby si všichni zahráli. S průběhem jsem byl celkem spokojený," zhodnotil utkání Zachar.

Ve čtvrtek se Jestřábi poprvé v rámci přípravy představí na domácím ledě, od 18 hodin hostí HC Břeclav.

VSK TECHNIKA BRNO – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 36. Benýšek (Mráz), 40. Zemánek (Košecký, Brzobohatý) – 23. Šebek (Kryl).

Sestava Prostějova: Vrba – Peštuka, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Dufka, Paška, Finkes, Mašek – Stejskal, Duba, Handl, Černý, Šebek, Zachar, Žajgla, Kryl, Stráněl, Prokop, Berčák, Jedlička. Trenér: Petr Zachar.