Ten je zároveň lídrem kanadského bodování 2. ligy skupiny Východ.

Útočník, který ještě loni válel za Hodonín, má zkušenosti z prvoligového Písku i z mládežnických reprezentací. Nyní je všechny využívá ve prospěch Prostějova.

Co rozhodlo vyrovnaný duel s Opavou?
Rozhodly naše přesilovky, které jsme vlastně dali tři. To bylo hodně důležité.

Začátek zápasu vám, ale příliš nevyšel.
Vstoupili jsme velmi špatně. Prvních deset minut nám Opava ujížděla. Neustále házela puk po mantinelech a ujížděli. My jsme si nevytvořili vlastně nic. Potom se to zlomilo. Myslím si, že jsme si vítězství nakonec zasloužili.

Od druhé třetiny jste opět hráli na tři útoky. Pomohlo vám to?
Určitě nám to pomohlo. Od druhé třetiny i naše lajna hrála neustále v útočné třetině. Tlačili jsme Opavu a mohli jsme dát klidně i víc gólů, ale zaplať pánbůh, že to takto skončilo.

Konec byl opět vypjatý. Nebáli jste se o výsledek?
Zase tam bylo power play, jako s Přerovem. I já jsem byl tenkrát na ledě, takže jsme se trošku báli. Nakonec jsme to zvládli, takže super.

Opava vás jako první v této sezoně porazila a i druhý duel byl vyrovnaný. Je to pro Prostějov nejméně oblíbený soupeř?
U nich to byl takový zvláštní zápas. My jsme před tím netrénovali a třeba mně to strašně chybí. Necítil jsem se dobře. Na středu jsme se nachytali o trošku lépe. Začátek nám nevyšel, ale věřil jsem, že vyhrajeme.

Nyní nastupujete s Lukášem Luňákem a Matoušem Venkrbcem. Jak se vám spolu hraje?
Přesilovky nám zatím jdou. Padají góly a to je důležité. Doufám, že nám to vydrží a pomůžeme tím týmu.

K sobě vás dal až trenér Zachar. Bylo by lepší, kdybyste spolu hráli už déle?
Nevím, pan Málek nechtěl se složením hýbat. Já jsem přišel a ze čtvrté lajny jsem se celou dobu nehnul. Myslím si, že je dobře, že nás trénuje pan Zachar.

Zájem o vás měl i prvoligový klub. Proč jste zůstal u Jestřábů?
Oslovil mě Havlíčkův Brod, ale mně se tam moc nechtělo. Je to první liga, tam by se muselo moc bruslit. (smích) Mně vyhovuje tady toto. Jsem spokojený a mám tu dobré spoluhráče. Šlape nám to, takže si nemůžu na nic stěžovat.

Ve středu si vás vyvolali fanoušci na speciální děkovačku. Jaký to byl pocit?
Bylo to poprvé. Neznal jsem to, takže teď můžu taky říct, že je to skvělý pocit. Když dám nějaký gól, tak mě třeba fanoušci opět vyvolají. Uvidíme.

Prozradíte svůj recept na sbírání bodů?
Tak recept nevím. Po tréninku si zkouším střílet. Vyjíždím z rohu a trénuju střelbu. Zatím to padá i v zápasech, což je dobré.