Zásadní pro další fungování týmu mohou být odchody obránců Jakuba Kubeše, Tomáše Valenty a Jana Bartka. První jmenovaný novou smlouvu odmítl a odešel do slovenské Nitry, zbylým dvěma smlouva na další pokračování ani nabídnuta nebyla. Když se k nim totiž sečtou odchody dalších hráčů zadních řad, kterými jsou Jakub Hamšík s Danielem Malákem, na které klub neuplatnil opci, zbývají Jestřábům v aktuálním kádru pouze dva obránci.

Dalším, na kterého nebyla uplatněna opce, je mladý gólman Josef Němeček. Ten se v minulé sezoně dostal do branky z pozice dvojky hned devatenáctkrát a s průměrem zásahů skoro 90 procent dopomohl Hanákům celkem k devíti výhrám a s na novou sezonu již podepsanou jedničkou Jaroslavem Pavelkou vytvořil spolehlivou brankářskou dvojici.

S Prostějovem se dále loučí útočníci Robin Staněk s Tomášem Jandusem, kteří se svorně rozhodli zamířit ke konkurenci do Vsetína. Na Valašsko zamířil z rodinných důvodů i centr Roman Vlach, který se však pro změnu vrací do svého rodného Zlína. Již známý pak byl odchod útočníka Filipa Jansy.