„Za body jsme rádi. Věřil jsem, že se nám konečně podaří letos porazit Litoměřice,“ usmíval se spokojený lodivod domácích Jiří Vykoukal.

„Hloupé a individuální chyby nás dneska stály zápas,“ krčil rameny litoměřický kouč Daniel Tvrzník.

Pondělní duel zahájili Jestřábi lépe než hosté. Okamžitě po úvodním buly se vrhli do útoku a už po dvou minutách hry mohli slavit první úspěch. Radim Matuš totiž v pádu překonal Pavelku. Inkasovaný gól ale paradoxně nabudil Litoměřice.

Ty se pustily do ofenzívy a Jestřáby doslova zamkly v jejich třetině. Pavel Kantor, který tentokrát hájil hanáckou svatyni, se musel ohánět. I přes veškerou snahu gólmana hostující celek padesát sedm vteřin před koncem třetiny srovnal na 1:1. Přečíslení dva na jednoho v branku přetavil Veselý.

„Vstup jsme měli dobrý, ale potom jsme šli výkonem spíš dolů. Museli jsme si to vyříkat,“ přiznal Jiří Vykoukal.

Pouhá půl minuta hry stačila Jestřábům ke vstřelení druhé branky. Začátek druhé části patřil Ondřeji Fialovi a jeho střele zápěstím od modré čáry. Tlak domácích ale pokračoval dál. Hanáci sevřeli Litoměřice do obranné třetiny a hned ve dvacáté třetí minutě protlačili za Pavelku další gól. Tentokrát se prosadil Jan Rudovský.

Navíc Lukáš Luňák byl blízko čtvrtému gólu, a to ve vlastním oslabení. Pavelku však ani nadvakrát nepřekonal. Poté však domácí ve svém snažení polevili a Kopta hned nastřelil tyč Kantorovy brány.

„Druhá třetina už byla lepší. Tým měl tempo a udržel si jej dvacet minut,“ chválil své svěřence Vykoukal.

Na začátku třetí části musel čarovat Pavel Kantor, který zneškodnil hned pět soupeřových pokusů. Poté však zahrozili i domácí. Litoměřický obránce Bažant se to snažil řešit pěstmi, ale Matuš se prát nechtěl. Bažant tak dokráčel na trestnou lavici, čehož Jestřábi využili a přetavili další přesilovku v gól. Sám před Pavelkou zůstal Žalčík a se zakončením problém neměl. Z branky se ale vzápětí radovali i Litoměřičtí. Kalla trefil z levé strany odkrytou Kantorovu klec.

Ve dvaapadesáté minutě pak přišel další gól od hráčů v modrých dresech. Napotřetí puk do brány protlačil Filip Stoklasa. Jiří Vykoukal tak okamžitě sáhl po oddechovém čase. Hra se v závěru navíc přitvrdila. Po vyloučení Hantáka se do rozhodčího pustil Pavlas a sudí jej poslal na deset minut na trestnou lavici. Hosté to nakonec zkusili bez brankáře, stav už ale nezměnili.

„Ve třetí části jsme odskočili na 4:1. Gól na 4:2 jsme dostali, dobře, ale gól na 4:3 byl neomluvitelný. Dostali jsme se do zbytečného tlaku,“ zlobil se Vykoukal

„Když necháme soupeře vést o tři branky, tak se nemůžeme divit. Dotahovali jsme, ale dostali jsme hloupé góly,“ smutnil Tvrzník.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 4:3

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Matuš (Žálčík, Kvapil), 21. Fiala (Švec, Hozák), 23. Rudovský (l. Krejčík, Martin Novák), 46. Žálčík (Šlahař, L. Luňák) – 20. J. Veselý (Jaroslav Kalla), 47. Jaroslav Kalla (J. Veselý, Stoklasa), 52. Stoklasa Rozhodčí: Fiala, Kika – Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:4 navíc Pavlas (LIT) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 916.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, Štindl, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík – Fiala, Hozák, Švec – L. Luňák, Venkrbec, Indra – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Krejčík, Martin Novák, Rudovský. Trenér: Jiří Vykoukal.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Š. Havránek, Pavlas, Barák, Smetana, Bažant – Hanták, Kopta, Loskot – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Stoklasa – Půlpán, Miškář, M. Ondráček – J. Dvořák, R. Pilař, O. Procházka. Trenér: Miloš Říha.