Podle kouče Jiřího Vykoukala ale měli jeho svěřenci rozhdnout duel už v normální hrací době.

„Mrzí nás, že jsme nevyhráli za tři body. Šancí na skórování jsme měli dost. Tento zápas se podobal jako vejce vejci poslednímu utkání, které jsme s nimi odehráli doma,“ připomněl Vykoukal duel 33. kola, ve kterém Prostějov zvítězil také v prodloužení.

Sobotní utkání v Kadani začalo pro Hanáky ideálně. Po dvou minutách hry vypálil při signalizované výhodě Tomáš Nouza a jeho rána zapadla do horního růžku branky. Dvě minuty před koncem první části ale dokázala Kadaň vyrovnat, když potrestala vyloučení Mikliše. Po střele domácího Müllera se k dorážce z úhlu dostal Tůma a brankář Neužil se už nestihl přemístit.

Ve druhé části branka nepadla, i když k ní měl Prostějov dvakrát velmi blízko. Střely Dvořáčka i Fialy ovšem skončily na tyčce.

„Těch šancí jsme měli hodně. Měli jsme několikrát prázdnou bránu, ale byli jsme jaloví,“ zlobil se Vykoukal.

Ve třetí části se opět povedlo Jestřábům získat vedení. Rudovský při přečíslení dva na jednoho nahrál Rašnerovi a ten poslal puk do polodokryté branky. Těsný náskok ale hostům vydržel jen 37 sekund, když Neužila nahozením zpoza obránce překvapil domácí útočník Chrpa.

O chvíli později pomohla tyčka i Neužilovi, který nedosáhl na rychlou střelu Wágnera. A když dvě minuty před koncem Prostějov nevyužil přesilovku, muselo se prodlužovat.

I do prodloužení si Jestřáby přenesli přesilovou hru, kterou hosté využili díky odvážného kroku trenéra Vykoukala. Ten totiž odvolal brankáře a Prostějov tak hrál 5 na 3.

Parádní akci při dvojnásobné převaze předvedli Drtina, Rudovský a zakončující Divíšek, který střelou z blízka zajistil hostům bonusový bod.

„Na přesilovky máme dobré hráče, tak jsme se to pokusili rozhodnout už v prodloužení,“ vysvětloval netradiční krok prostějovský kouč.

Díky dvěma bodům se jeho svěřenci přiblížili jistotě play-off. Šest kol před koncem základní části má Prostějov na deváté místo čtrnáctibodový náskok.

„Už je to docela velký náskok. Nechceme ale nic podcenit, máme ve středu Frýdek, který je ještě z desátého místa na dostřel. Hráli teď v silné sestavě a porazili Motor. Už nás čekají jen tři domácí zápasy, tak věřím, že nás před play-off přijde podpořit hodně diváků,“ přeje si Vykoukal.

SK Trhači Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov 2:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Tůma (Müller, Rindoš), 46. Chrpa (Szathmáry) – 3. Nouza (Žovinec, Mikliš), 45. Rašner (Rudovský), 62. Divíšek (Rudovský, M. Drtina). Rozhodčí: Grech, Luczków – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 200.

Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Blaha, Šefl, Szathmáry, Kadeřávek, Hlaváček – Krejčiřík, Kůs, Wágner – Chrpa, Havlíček, Dufek – Tůma, Rindoš, Müller – Hejcman, Rezek. Trenér: Miroslav Buchal.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Fiala, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Švec, Meidl, Král – Zabloudil, Prokeš, Švarc – Nestrašil. Trenér: Jiří Vykoukal.