V souboji dvou nejnavštěvova­nějších týmů v třetí nejvyšší domácí soutěži nebyla nouze o dramatické momenty, Prostějov bojoval o vyrovnání do posledních vteřin utkání.

Obavy z řadění havířovských fanoušků se i díky výborně připravené pořadatelské službě nepotvrdily a utkání mělo skvělou kulisu.

Té si příliš neužila brankářská jednička Jestřábů Dalibor Sedlář. Při zákroku proti Robertu Říčkovi se zranil už po devadesáti vteřinách hry a jelikož na lavičce nebyla aktuální dvojka Petr Musil, musel do brány junior Martin Kyša, který nastoupil ke svému prvnímu zápasu v seniorské kategorii.

Prožil si nejostřejší start, jaký si mohl přát a ve své roli rozhodně nezklamal, přestože obdržel tři branky.

„Mužstvo i bez Dalibora Sedláře hrálo dobře, poctivě zezadu. Soupeř nějaké vyložené šanci neměl. Dal jeden šťastný gól, protože Osinovi se zastavil puk, další dva vstřelil v přesilovkách. Já si myslím, že Martin Kyša odchytal zápas v rámci svých možností, rozhodně nebyla jeho vina, že jsme prohráli,“ hodnotil po zápase trenér Prostějova Petr Zachar.

Podle jeho kolegy na havířovské lavičce Jana Danečka museli Jestřábi po zranění Sedláře trochu pozměnit svůj styl.

„Museli se vzadu víc jistit a tím pádem nemohli praktikovat svoji nátlakovou hru. Ale jinak je to vynikající mužstvo, nevzdali se ani za stavu 3:1,“ podotkl trenér AZ Havířov.

Prostějov šel do vedení v 9. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Jakub Čuřík. Hosté srovnali po čtyřech minutách druhé části, o první inkasovanou druholigovou branku se Kyšovi postaral Říčka.

Jestřábi ve druhé třetině nevyužili šest přesilovek a na začátku třetího dějství za to byli potrestáni. Agilní Říčka v přesilovce Havířova trefil tyčku, kotouč se odrazil k Michalu Sztefkovi a pro toho nebyl problém poslat hosty do vedení.

O čtyři minuty později udeřil AZ znovu a opět v přesilové hře. Po přihrávce potočného se prosadil Jan Daneček mladší.

Třetí branka vybudila Jestřáby k velkému náporu a v posledních minutách sevřeli svého soupeře před vlastní brankou. Kontaktní branka ale bohužel pro domácí přišla příliš pozdě.

V 56. minutě šlo hosté do tří, prostějovský kouč Zachar navíc po vyhraném buly odvolal gólmana a Jestřábi přesilu tří mužů na ledě vyjádřili brankou kapitána Lukáše Duby.

Přesilovku 5 na 3 si Prostějov navíc zahrál ještě jednou, v poslední minutě utkání. Přílišná nervozita na hokejkách Jestřábů ale znamenala jen několik nevyužitých šancí a konečné skóre 2:3.

„Nemáme se za co stydět. Odehráli jsme velmi vyrovnané utkání s týmem, který je momentálně nejlepší v soutěži. V přesilových hrách jsme dnes byli hodně jaloví a to rozhodlo o výsledku,“ zamyslel se Zachar.

„Jsem rád, že to naši kluci vybojovali. Klíčový byl pro nás gól na 1:1. Do té doby byl Prostějov lepší, vytvářel si šance, ale neproměňoval je. Potom jsme ale převzali taktovku. Jenže nás srážela častá vyloučení, ve druhé třetině jsme hráli dvanáct minut v oslabení. Sudí dnes kazil na obě dvě strany. Nechci se na to vymlouvat, ani to nikdy nedělám, ale mohlo při hře pět na pět to mohlo být krásné utkání,“ řekl havířovský kouč Jan Daneček.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Čuřík, 57. Duba (Černý) – 24. Říčka., 43. Sztefek (Říčka), 47. Daneček J. ml. (Potočný, Sztefek). Rozhodčí: Škach – Novotný, Simčík. Vyloučení: 8:14. Využití: 2:2. Diváků: 2000.

Prostějov Sedlář (2. Kyša) – Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouska, Kumstát – Stejskal, Duba, Smejkal – Černý, Žajgla, Ševčík – Čuřík, Šebek P., Šebek D. – Zachar D., Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

AZ Havířov: Vrba – Prokop, Rimmel, Krisl, Michlek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J. ml., Říčka, Pechanec, Brezani, Pavlas. Trenér: Jan Daneček st.