Po bezgólové první třetině si motivovanější hráči Vsetína vytvořili pětigólový náskok, který Jestřábi zkorigovali až v samotném závěru.

„První třetina nebyla až tak špatná, ale od druhé třetiny už to byl špatný výkon. Zápas nám ukázal některé věci. Chtěli jsme si vyzkoušet některé hráče v těžkém zápase a vytvořilo mi to nějaký obrázek o tom, kdo může hrát v play-off,“ poznamenal trenér Prostějova Jiří Vykoukal.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, ve které si Vsetín vypracoval dvougólové vedení. Na konci druhé části mohl vrátit Hanáky do hry Jan Rudovský, ale jeho dorážka minula prázdnou branku.

„Nedrželi jsme se našeho plánu. Soupeř nám několikrát ujel sám na bránu a měl často přečíslení. Bylo vidět, že ta koncentrace nebyla stoprocentní,“ cítil Vykoukal.

Naděje Prostějova pak definitivně uhasly na začátku třetí třetiny, kdy domácí zásluhou Březinovy branky odskočili na rozdíl tří gólů. „Soupeř vedl, tak jsme trochu zamíchali sestavou. Chtěli jsme s tím zápasem něco udělat, ale hned na začátku třetí třetiny jsme inkasovali na 0:3,“ litoval kouč Jestřábů.

Jeho svěřenci navzdory sobotní porážce zůstávají na čtvrté příčce, která by jim zaručovala výhodu domácího prostředí pro první dva duely čtvrtfinále. Do konce základní části přitom zbývají ještě čtyři kola. V dalším duelu Prostějov doma ve středu hostí Třebíč.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Holomek (Beránek), 37. Markovič (Holomek, Březina), 45. Březina (Markovič, Kopta), 50. Ostrčil (Protasenja, Kucharczyk), 56. Březina (Protasenja, Slováček) – 58. Rašner (Cetkovský). Rozhodčí: Přikryl, Veselý – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. Diváci: 2792.

Vsetín: Šurý – Dundáček, Krenželok, Ostrčil, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo – Karafiát, Illéš, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, Beránek – Markovič, Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Pokorný. Trenér: Jiří Dopita.
Prostějov: Groh – Drtina, Kolář, Ščotka, Havlík, Rašner, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Fiala, Cetkovský, Král – Nestrašil, Prokeš, Švarc – Zabloudil. Trenér: Jiří Vykoukal.