Jednomu se to při odchodu arbitrů do kabin povedlo.

Domácí hokejisté zpočátku pokračovali v trendu z předchozího utkání a již za úvodní tři a půl minuty měli dva vyloučené hráče. Nejprve dostal dvě plus dvě Vajda za vysokou hůl, o necelé dvě minuty později si k němu za podražení přisedl další obránce Richard Kučírek.

Hosté nabídnutou příležitost využili a po Sochorkově střele od modré a Bokrošově dorážce do odkryté branky se ujali vedení.

Díky dalšímu nefaulování, excelování Gleicha a zprvu nenápadné akci se Prostějov ještě do první přestávky dočkal vyrovnání. Zábranský ihned po přejetí modré čáry udělal kličku na střed a střelou na vyrážečku přesně k tyči srovnal na 1:1.

V závěru úvodní třetiny měli Jestřábi i potřebné štěstí. Brejk hostí dva na jednoho zastavil vracející se bek, poté hosté místo prázdné brány trefili jen boční síť, a když Gleichovi proklouzl puk mezi betony, odpálil jej do rohu pohotový obránce.

Ve druhé části ubylo šancí, vlivem nepřesností sudích ale narostly emoce. Domácí fanoušci i hráči se rozčilovali zejména na konci třetiny, kdy rozhodčí odpískal nesmyslné trestné střílení za zákrok na modré čáře.

K němu se rozjel Šebesta a forsbergovskou kličkou upravil v čase 40:00 na 1:3. Chvíli před ním se totiž v přesilovce střelou od modré mezi betony prosadil Varga.

Třetí třetina nabídla podívanou se spoustou branek.

Jestřábi se nevzdali a ještě do konce pětačtyřicáté minuty srovnali. Nejprve se Lukáš Duba uvolnil přes dva hostující hráče, kousek za modrou vystřelil a trefil se pod břevno. Poté dostal dvě minuty za sekání hostující brankář a domácí kolotoč zakončil kapitán Roman Hlouch – 3:3.

Domácí mohli dokonce otočit, ani jednou však neuspěli a přišel trest v podobě druhého Bokrošova gólu. Za chvíli ale bylo 4:4, když domácí ukázkově vyřešili situaci dva na jednoho. Piluša dostal přihrávku na modrou, narazil si s Holušou a využil nedostatečného přesunutí Krumpocha.

O dvoubodové výhře hostí rozhodl hned po deseti sekundách prodloužení šťastným odrazem od Dosedělových zad.

„Znovu nám naprosto bezdůvodně couvli obránci, nepřistoupili a řekli jsme si o tu smůlu. Takový gól se vidí jednou za tři roky,“ nechápal hlavní kouč domácích Jaroslav Beck.

„Nebudeme se hrbit před Valmezem s takovými hráči. Čekal jsem kvalitnější výkon. Nemělo to rytmus, rychlost, agresivitu. Nešli jsme do rozehrávky,“ kritizoval.

HK Jestřábi Prostějov – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:5 po prodloužení (1:1, 0:2, 3:1 – 0:1)

Branky: 13. Zábranský (Kolibár), 41. Duba (Kučírek), 45. Hlouch, 51. Piluša (Holuša) – 5. Bokroš (Sochorek, Hruškovský), 39. D. Varga (Šebesta), 40. Šebesta z trestného střílení, 50. Bokroš (Lhotský, Dvořák), 61. Lhotský (Růčka). Rozhodčí: Mech – Lošťák, Pospíšil. Vyloučení: 7:11, navíc Novosad, Doseděl – Dědek, Krumpoch 10 minut osobní trest. Využití: 1:2.

Prostějov: Gleich – Kučírek, Trojan, Spurný, Doseděl, Paška, Vajda – Žajgla, Holuša, Duba, Novosad, Stejskal, Piluša, Rak, Hlouch, Berčák, Kolibár, Novák, Zábranský, Bašnár. Trenér: Jaroslav Beck.

Další výsledky 13. kola: Hodonín – Technika Blansko 8:2, Orlová – Nový Jičín 7:1, Uničov – Opava 5:1, Břeclav – Frýdek-Místek 3:2.

Jiří Možný