Vstup do utkání se prostějovským hokejistům nevydařil. Žalčík sice v páté minutě disponoval příležitostí, když bruslil sám na kasu Ústí. Byl však hákován a nařízené trestné střílení neproměnil. Ani ne o minutu později šli hosté jako první do vedení. Ladislav Gengel zpracoval touš z přihrávky Husáka a sám jej poslal za záda Pavla Kantora.

Situace se zdramatizovala ještě více ve 13. minutě. Jestřáb Martin Novák nevyužil individuálního útoku a domácí začali hrát opatrnější hokej. Ovšem Prostějovu to nebylo nic platné. Tři minuty před koncem úvodního dějství totiž zvýšil na 2:0 pro Slovan Jaroslav Roubík.

Jeho spoluhráč Patrik Poulíček kvedlal kotoučem před Pavlem Kantorem, jenž ho vyrazil k volnému Roubíkovi a devětatřicetiletý forvard neminul.

Z počátku druhé dvacetiminutovky začali domácí aktivněji, avšak nabídnutou přesilovku nevyužili a Severočeši opět převzali otěže. Sedm minut po startu druhé části rozsvítil potřetí ústeckou část výsledkové tabule David Bernard. Hosté využili přečíslení tři na jednoho a dvaadvacetiletý obránce neváhal.

Jestřábi se ale nechtěli vzdát a o pět minut korigoval skóre na 1:3 Aleš Holík v domácí přesilovce pět na tři. Prakticky stejnou režii měla i druhá branka Prostějova ve 37. minutě. Potom, co rozhodčí vyloučil v rozpětí několika sekund Přindiše a Zajíce, snížil tečí na 2:3 Ondřej Fiala.

Dvojbrankový náskok

A nahoru dolů se jezdilo i během poslední třetiny. Domácí sice vyhráli buly, po chvíli se karty obrátily. Hosté šli již ve 42. minutě do dvojbrankového náskoku. Puk se ocitl na modré čáře před Patrikem Husákem. Šestadvacetiletý bek nabral tempo a přesně usměrnil projektil do branky domácích. Ústí jako by to nestačilo.

Sotva rozehrál arbitr další partii, začal Slovan kombinovat a již ve 43. minutě v přečíslení dva na jednoho zvýšil na 2:5 beckhendovou střelou David Merta. Chuť vyhrát hnala jestřábí letku dopředu a o moment později snížil na 3:5 Martin Novák. Ten uzmul puk po vyhraném buly Moskala a zavěsil do Soukupova pravého horního rohu.

Dva slepené góly ze startu třetí třetiny de facto rozhodly středeční mač. Prostějov měl sice v závěru několik příležitostí srovnat se Severočechy krok. Naneštěstí nevyšlo Jestřábům ani power play v 58. minutě a tři body tak putovaly do Ústí nad Labem.

Týmu Prostějova navíc moc nepomohl ani odchod tří zásadních hokejistů. Z klubu šli pryč útočníci Lubomír Korhoň a Jiří Půhoný, následoval je i obránce Ondřej Holomek. Do jestřábího doupěte naproti tomu přibyla posila v podobě Radima Matuše. Ten se představil poprvé ve středu proti Ústí.

Matuš hrál za Hanáky již v sezoně 2014/2015, kdy absolvoval v dresu Jestřábů devět utkání. Poté přešel do Třince, letos nastupoval za Kalovy Vary.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Holík (Rudovský), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský), 47. Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka), 43. Husák (Gengel), 44. Merta (Z. Doležal). Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:38. Diváci: 1 116.

Sestava Prostějova: Kantor (Neužil) – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, Grebeňuk, Vokurka, Protivný – Zabloudil, Moskal, Rudovský – Martin Novák, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Indra.

Sestava Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.