Devatenáctiletý útočník má v Prostějově vyřízené hostování na jednu sezonu.

Kryštof Ouřada hokejově vyrostl v Teplicích. Odtud mířily jeho další kroky do jedné z nejlepších akademií v Česku, do Chomutova.

Tam postupně prošel všemi extraligovými kategoriemi od dorostu až po juniorku, kde nosil dokonce kapitánské céčko. V každé z kategorií měl bilanci více jak bod na zápas.

V ročníku 2017/2018 si připsal dokonce dva starty za reprezentaci do osmnácti let.

Zkušeností s dospělým hokejem sice moc nemá, ale jeho statistky budí respekt. Minulý ročník odehrál v chomutovské juniorce 54 utkání s bilancí 31 branek a 42 asistencí.

„Kryštof má skvělé výsledky ve všech kategoriích, ve kterých hrál. Je ho plný led,“ nechal se slyšet prostějovský trenér Vykoukal.

V minulé sezoně si zahrál také za Ústí nad Labem, kde ve svém debutu v dospělém hokeji vstřelil jednu branku. Celkem odehrál v Chance lize čtyři duely a nasbíral tři body (1+2).

Možná i to mu pomohlo prosadit se do extraligového áčka Chomutova, kde si na konci základní části připsal první dva starty v extralize. Chomutovu vypomohl i v baráži, když zasáhl do čtyř utkání a připsal si jednu asistenci.

Prostějovský lodivod Vykoukal věří, že mu přechod do dospělého hokeje usnadní zkušenější hráči, kterých je v Prostějově poměrně dost.

„Ano, to mu určitě pomůže. Čekám od něj, že bude náš bodový hráč a na každý trénink a zápas přijde s jediným cílem – být nejlepší,“ dodal.

Autor: JIŘÍ HORÁK

Zatím potvrzené změny v LHK Jestřábi Prostějov

Příchody

Dominik Hrníčko (Ú, Jihlava)

Daniel Dvořák (G, jun. Mountfield)

Jakub Muška (O, Vrchlabí)

Martin Novotný (O, Přerov)

Kryštof Ouřada (Ú, Chomutov)

Odchody

Daniel Kolář (O, Jihlava)

David Dvořáček (Ú, Sparta)

Radek Prokeš (Ú, České Budějovice)

Zdeněk Čáp (O, Hradec Králové)

Lukáš Volf (Ú, Vsetín)