„Jde vidět, že jsme se po těch zraněních a nemocech trochu srovnali. Je cenné, že všichni hráči byli ve hře. Dokázali jsme doma zase vyhrát a vrátit se na vítěznou notu,“ pochvaloval si prostějovský trenér Aleš Totter na klubovém webu.

Diváci, kteří museli splňovat od pondělí přísnější vládní nařízení pro vstup na stadion (i proto jich bylo jen 365), čekali na první gól více než půlku utkání. Ve 34. minutě převzal puk před modrou Tomáš Jáchym, našlápl si to směrem ke Královi a přesnou střelou otevřel skóre.

Těsně před druhou sirénou ale přišel pro domácí šok. Benátky srovnaly v čase 39:49 po chybě v prostějovské rozehrávce.

Rozhodující gól tak padl na začátku třetí třetiny. Šimon Jelínek se dostal do situace jeden na jednoho, s troškou štěstí i dávky šikovnosti obešel obránce a bekhendem dával na 2:1. Domácí pečetili do prázdné klece zásluhou Kloze na konečných 3:1.

„Myslím si, že kromě druhé poloviny první třetiny jsme hráli systémově a zodpovědně. Předvedli jsme takový kompaktní výkon,“ hodnotil Aleš Totter.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. T. Jáchym (Klimíček, Rudovský), 42. Š. Jelínek (Vala, Dubský), 60. J. Kloz (Rudovský, M. Novák) – 40. Daniel Špaček (Dušek, Měchura). Rozhodčí: Čáp, Micka – Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 365.

Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc, M. Jáchym – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák, J. Kloz, Rudovský – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček, Štefka. Trenér: Totter.