„Těžko říct, jaký zápas na nás čeká. My vlastně ještě nevíme, v jaké sestavě nastoupíme," přiznal prostějovský lodivod Petr Zachar a začal vyjmenovávat své marody: „Nebudeme mít možná až šest útočníků. Na sto procent nenastoupí Indra, Šebek, Belay a Luňák. O dvou dalších se rozhodne až před samotným utkáním."

Ztráty to nejsou malé a hlavně všechny mají dlouhodobý charakter.

„Bohužel všechno vypadá na delší čas. Šebek má zlomené žebro. Belay bude s kotníkem mimo minimálně tři týdny a Lukáš Luňák? To je zatím otázka. Teprve jej čeká vyšetření s palcem na ruce," přiblížil Zachar.

Jestřábi se přitom v posledním zápase konečně rozstříleli. Nový Jičín porazili 7:5. Kouč Zachar však nebyl spokojený především s obranou svého týmu.

„Na trénincích jsme se přímo obraně nevěnovali, za to jsme vzali kluky na osobní pohovor a vyříkali jsme si to s nimi. V Jičíně prakticky nebránili. Potřebujeme dostat takový přístup z jejich hlav."

Trenér Zachar se však nebojí, že by si jeho svěřenci přenesli nedůslednou obranu i do dnešního klání s posledním týmem tabulky: „Naše sestava je natolik prořídlá, že hráči nebudou mít možnost nechat se ovlivnit útočnou hrou. Musíme hrát zodpovědně a poprat se s našimi problémy."

Utkání mezi Jestřáby a Valašským Meziříčím začne v sobotu v 17 hodin na prostějovském zimním stadionu.