„Mrzí to hodně. Měli jsme už víckrát blíž k tomu dostat se výš. Na Kadaň jsme si věřili. O to víc nás mrzí, že se nám to nepovedlo," přiznal své zklamání Martin Novák

Martine, vedli jste 3:1, jak moc vás mrzí konečná porážka 3:5?

Hodnotí se mi to těžce. Za stavu 3:1 jsme měli první třetinu dohrát úplně jinak. Měli jsme si to víc pohlídat, ale místo toho jsme vlastně dostali Kadaň do hry, což je velká škoda.

V čem byla síla Kadaně, když vás ve druhé a třetí třetině nepustila ke gólu?

Docela dobře bruslili a napadali nás. Myslím si, že jsme možná až moc vymýšleli, asi to chtělo víc přímočarosti do brány. Teď se mi to opravdu těžce hodnotí.

Zeptám se i s ohledem na tabulku. Přerov prohrál, kdyby se vám podařilo zdolat Kadaň, tak byste se posunuli výš. Jak moc to mrzí?

Hodně. Měli jsme už víckrát blíž k tomu dostat se výš. Na Kadaň jsme si věřili. O to víc nás mrzí, že se nám to nepovedlo. Snad nás to nakopne víc do těch zbývajících zápasů. Sobotní prohra je však velkou škodou.

Na domácím ledě se vám teď až tolik nedaří. Se silnými týmy jste sice uhráli alespoň bod, ale výhra přišla až venku na Slavii. Čím si to vysvětlujete?

My jsme měli opravdu těžké soupeře, takže jsme rádi za ty body, co jsme získali. Spíš jsme měli využít brejk, který jsme si vytvořili na Slavii. Je opravdu velká škoda, že jsme s Kadaní padli.

Zeptám se i na Slavii, tam se k vám a Patriku Moskalovi přidal i Michal Dragoun. Byly z toho tři góly. Sedl k vám Dragoun?

Myslím si, že na první společný zápas jsme nepředvedli špatný výkon. Jestli to bude vyhovovat, však ukáže až čas.

Váš další domácí soupeř bude ve středu Most. Je to poslední tým tabulky, bude to nevyzpytatelný sok?

S Mostem to bude těžké. Soutěž je hrozně vyrovnaná a je jedno jestli hrajete s prvním nebo posledním. My se na to musíme připravit a za žádnou cenu nesmíme Most podcenit.

Co vlastně říkáte na vyrovnanost tabulky? Jste tam teď vedle sebe čtyři týmy s minimálními rozdíly.

My jsme si řekli, že poslední čtvrtina je pro nás už play off. Musíme hrát naprosto naplno, ale občas to nevyjde.