Šéf klubu Michal Bartošek byl zaneprázdněný jednáním, Deníku pouze sdělil, že informace, které zajímají všechny fanoušky Jestřábů, podá v úterý.

Přesto se dá očekávat, že klub zůstane i nadále v jeho rukou.

„Nelze předbíhat, vše může být časem jinak. Jednání probíhají. Ale zdůrazňuji, že prvořadým zájmem našeho klubu je vypořádat dluh s domovní správou a klub jako celek, aby pokračoval dál,“ opakoval Bartošek hlavní prioritu.

Zájemce o koupi klubu, dle některých zdrojů podnikatel Tomiga, chtěl investovat peníze jen do mládeže s tím, že uhradí dluh domovní správě ve výši 1,6 milionu korun. Což se zamlouvá hlavně představitelům měs­ta.

Na tuto variantu ale Bartošek přistoupit nehodlal. Po sportovní stránce totiž postrádá jakýkoliv náznak koncepčnosti.

„Já to chci řešit bez toho, aby se klub někomu tím to způsobem prodával. Chci, aby fungoval jako celek. Už z minulosti víme, že takto to nedělalo dobrotu. To už tady bylo a do roka a do dne to buď jeden, nebo druhý subjekt položil,“ hledá Bartošek poučení z minulosti.

„K ničemu dobrému by to nebylo. Pro mě je priorita pokrýt dluh domovní správě, a aby klub šel dál, normálně jak jde,“ stojí si za svým.

Že se fanoušci nemusí strachovat, stejně tak jako jásat, nad dalšími dny hanáckého týmu, nám potvrdil i nově jmenovaný trenér Jestřábů Alois Chlustina.

„Samozřejmě, vnímám všechno. Co se týká mládeže, A mužstva. Všechno se děje jen proto, aby se zachoval prostějovský hokej. O nic jiného nejde,“ ubezpečuje veřejnost zkušený kouč.

„Hokej se hrát bude. Bohužel druhá liga, ale není všem dnům konec! To je optimistické, ne?“ dodává s úsměvem. Tedy mimikou, kterou prostějovský hokej stále poněkud postrádá.

Uvidíme, co přinesou následující hodiny. Deník vás bude o dalším vývoji HK Jestřábi Prostějov pochopitelně informovat.