„Je to tak, že nás mohou Pardubice povolat, když budou potřebovat, ale teď se jim vrátí hráči z mistrovství světa dvacetiletých. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," prozradil Lukáš Luňák.

Lukáši máte za sebou zápas se Šumperkem a znovu jste jej nedokázali porazit. Co k tomu říct?

Zatím na ně moc neumíme. Říkali jsme si už před zápasem, že ta bilance není dobrá. Poctivě jsme se připravovali, ale bohužel to dopadlo, tak jak jsme nechtěli. Je to škoda, protože jsme přišli o sérii výher. Udělali jsme aspoň bod, teď máme tuším devět zápasů v řadě, kdy jsme bodovali, což je aspoň malá náplast na prohru.

Trenér Šumperku Milan Mazanec prozradil, že se speciálně připravovali na vaši první lajnu. Cítili jste to na ledě?

Docela dobře tam vystupovali a hlavně propojení na Matouše Venkrbce nám často přerušovali, takže jsme měli problém přejít do útočného pásma. Po první třetině jsme na to zareagovali a hra se nám zlepšila. Škoda je velké spousty vyloučených. Dostali jsme tři góly v přesilovkách. To zápas zlomilo, měli jsme to uhrát.

Když jsme u první lajny, tak od té doby, co není k dispozici Michal Dragoun, tak v ní hrajete vy. Jak se vám spolupracuje s Matoušem Venkrbcem a Jiřím Cetkovským?

S Matesem jsem hrál od dorostu a vlastně celou prostějovskou éru. Jsme na sebe zvyklí a víme, co můžeme od sebe čekat. Myslím si, že kluci oba dobře doplňují ty moje fyzické předpoklady, které nejsou takové, což je dobře. Před bránou svádí neskutečné souboje a dokáží si tam uhrát všechny puky. Jsem rád, že si s nimi můžu zahrát.

Novou zprávou je, že Jiří Cetkovský zůstává v klubu. Jak moc je to pro tým důležité?

Je to hodně důležité. Jiří je rozdílový hráč a ukazuje to v každém zápase. V kabině je výborný, fanoušci jej mají rádi. Je to Prostějovák, což je velké pozitivum. Pro náš hokej je dobře, že tu takový hráč bude do konce sezony.

Domluva s Pardubicemi se však netýká jen Cetkovského, ale i vás a Venkrbce. Co říkáte na možnost startů v extraligových Pardubicích?

Je to tak, že nás mohou Pardubice povolat, když budou potřebovat, ale teď se jim vrátí hráči z mistrovství světa dvacetiletých. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Pokud budou mít zraněné, tak si tam možná pojedeme někdy zahrát. Pro mě osobně je prioritou Prostějov.

Čeká vás Přerov, takže s čím tam jedete a jak se na derby těšíte?

Těším se moc. Už jsem zažil několik derby, teda hlavně druhé lize, což bylo fantastické. Atmosféra finále play off byla neuvěřitelná. Na to se nezapomíná, byť v kádru už není moc hráčů, co to zažilo. Vlastně jen já, Matouš Venkrbec a snad Marek Kaluža. Těším se moc, bude to mít náboj. Nikdo není favoritem, v tabulce jsme od sebe kousek. V derby se stejně výsledek maže. Doufám, že zopakujeme výsledek ze začátku sezony, to jsme tam vyhráli 3:2.