Jestřábi byli na severu Čech lepším týmem, v závěru ale nechalo soupeře přiblížit se na kontakt jediného gólu a o výhru se ještě strachovali.

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, ale naše hra byla lepší spíš směrem dopředu a dozadu se nám moc nechtělo. Zápasy byl útočně laděný a byla tam hromada chyb, především od útočníků, kteří propadali v obraném i útočném pásmu. Ale ve finále jsou z toho výborné tři body,“ glosoval utkání kouč Jiří Vykoukal.

Jeho svěřenci vedli po patnácti minutách 2:0 díky gólům Foltýna a Karpova, kteří překonali exprostějovského brankáře Dominika Groha.

Těsně před koncem první části pak sice domácí v přesilové hře snížili, ale na začátku druhé třetiny Hanáci dvěma trefami odskočili na rozdíl tří branek.

Hosty však tento náskok trochu ukolébal a Ústí se dvěma brankami opět vrátilo do hry.

„Za stavu 4:1 jsme dostali góly v oslabení. Myslím, že od útočníků to bylo výborné směrem dopředu, ale velice špatné do obrany,“ cítil prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Podobný scénář se opakoval i v poslední části. Přesilovkový gól Tomáše Nouzy Jestřábi uklidnil až příliš a domácí tým za minutu snížil na 4:5.

Na konci utkání navíc usedl na trestnou Divíšek a Ústí mělo velkou šanci na vyrovnání.

„Zase tam byla chyba od útočníka, který vyrazil do prostoru, kam neměl. Navíc si ještě nepohlídal hráče, takže jsme inkasovali na 4:5. Ještě jsme v závěru udělali zbytečné vyloučení v útočném pásmu, takže jsme se zbytečně strachovali,“ přiznal Vykoukal.

Při ústecké hře bez brankáře už ale žádné velké ohrožení Neužilovy branky nepřišlo a Prostějov si své vedení pohlídal. Jestřábi tak navázali na domácí vítězství s Havířovem a posunuli se v tabulce na osmé místo.

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Chrpa), 51. T. Jandus (Pšenička, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek). Rozhodčí: Micka, Doležal – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 902.

Ústí: Groh - Vágner, Zukal, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka, Vrdlovec, Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Severa, L. Volf, P. Kousal – Krliš, Planý. Trenér: Jan Čaloun.

Prostějov: Neužil - Rašner, Mikliš, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Prokeš, Venkrbec – Matýs, Krejčiřík. Trenér: Jiří Vykoukal.