„Kluci to utkání odbojovali, bohužel jsme stejně jako ve Valašském Meziříčí doplatili na neproměňování šancí. Za tuto porážku si můžeme sami,“ uznal po zápase Petr Zachar, trenér Prostějova.

Pro jeho tým to byla čtvrtá porážka v řadě, na domácím ledě navíc Jestřábi vyhráli naposledy 16. listopadu. A s takovou bilancí je po následujícím utkání v Novém Jičíně čeká série čtyř domácích zápasů v řadě.

To Přerov se po porážce na ledě lídra soutěže v Karviné opět vrátil na vítěznou vlnu. Z posledních osmi utkáních sedm vyhrál a v tabulce se osamostatnil na třetí příčce.

„Byl to druhý ze čtyř náročných zápasů, takže jsme sem jeli uhrát co nejlepší výsledek. Já jsem rád, že se nám to podařilo. Byl to hodně vyhecovaný zápas, i když asi spíš mezi fanoušky než mezi hráči, ale divákům se musel líbit,“ řekl trenér Zubrů Pavel Sedlák.

První třetina přinesla především boj o střední pásmo, velkých šancí příliš k vidění nebylo. Z jedné nenápadné se ale prosadil v 9. minutě Marek Kundrátek. Domácím byly marné protesty, že před gólovým brejkem Přerova byl na druhé straně kluziště tvrdě krosčekován Halouska, který zůstal otřesený s krvavou ránou ležet na ledě, sudí ho údajně neviděli a tak nechali pokračovat ve hře. Po úklidu znečistěného ledu mohl rychle odpovědět Čuřík, ale na Tihláře nevyzrál a tak se šli hosté do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé části hry vlétli Jestřábi s velkým odhodláním a přitlačili Přerov do jeho vlastní třetiny, do výborné formy se ale rozchytal Radek Tihlář, na kterém si vylámali zuby Smejkal, Stejskal, Ševčík, Zachar i Duba. Posledně jmenovaný přeci jen srovnal, když našel odražený puk po Stejskalově střele. Srovnávací branka Prostějov ještě více nabudila a jeho tlak byl místy drtivý, jenže místo vedoucí branky přišel tvrdý direkt na druhé straně, když chybu jednoho z domácích zadáků potrestána rychlou střelou do šibenice a Zubři šli znovu do vedení.

„Do druhé třetiny jsme vstoupili vlažně, byli jsme bez pohybu. Dvě vyloučení nás dostala pod tlak, kdy nás ale výborně podržel brankář Tihlář. To rozhodlo, sice jsme pak neměli moc šancí, ale Honza Kolářík využil jeden z brejků a to nás postavilo na nohy,“ komentoval kouč hostů Sedlák.

„Přerov nám dal lekci v produktivitě a jednoduchosti,“ zoufal si zase domácí Zachar.

„Hlavní zlom nastal při druhém gólu, na který jsme hostům namazali obrovskou chybou. Tohle si zkušení obránci nesmí dovolit. Na druhou stranu a ochranu obránců ale říkám, že je to stejná chyba, jako když Šebek, Čuřík nebo Zachar nepromění vyložené šance,“ zlobil se po zápase a nevynechal ani svého syna Davida.

Ve třetí části už se Prostějov přes pozornou obranu hostí nemohl prosadit. A když už dostal výhodu přesilovky, přišel přerovský smrtící direkt. Nedůslednosti domácích beků dokonale využil Jan Kolář, která absolutně neatakován mohl za brankou Jestřábů připravit gólovou asitenci pro Jiřího Goiše, který utkání definitivně rozhodl. Prostějov se sice snažil ještě korigovat, v závěru mu k tomu ale nepomohlo ani brzké powerplay.

„Domácím už trochu hrály nervy, my se lépe pohybovali, a do žádných větších šancí jsme je nepouštěli,“ pochvaloval si na poměrně klidném dohrání Sedlák.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Duba (Stejskal, Smejkal) – 9. Kundrátek, 30. Kolařík (Sedlák), 46. Goiš (Kolář). Vyloučení: 6:7, navíc Osina (PRO) 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 2240.

Prostějov: Sedlář – Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Kaluža – Stejskal, Duba, Smejkal – Černý, Čuřík, Zachar – Ševčík, Šebek, Žajgla. Trenér: Petr Zachar.

Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sedlák, Kalařík, Sadil, Kočara, Ditrich, Blinka, Brančík, Kotásek, Hanák, Kolář, Goiš, Coufal, Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák.

Další výsledky 33. kola

Valašské Meziříčí – Havířov 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), Karviná – Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0), Nový Jičín – Uherské Hradiště 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), Poruba – Frýdek-Místek 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 – 0:0).

Tabulka

Tabulka druhé hokejové ligy

Derby OBRAZEM

Tradiční průvod prostějovských fanoušků městem
Radost přerovského Kundrátka z úvodní branky utkání
Závar před Tihlářovou brankou
Kapitán Jestřábů Lukáš Duba se raduje z vyrovnávací branky na 1:1
#nahled|https://g.denik.cz/59/ef/jestrabi_zubri2012010713_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/ef/jestrabi_zubri2012010713.jpg|Vladimír Kočara (v modrožlutém) bojuje o puk s Petrem Žajglou#
Přerovští Zubři se radují z vítězství