Šestačtyřicetiletý křídelník měl být hlavním tahákem vyřazovacích bojů a podle toho šlo očekávat, že se o lístky na zápasy s Kladnem strhne v Prostějově bezmála bitva.

Opak byl však pravdou. O půl třetí odpoledne, tedy půl hodiny před otevřením kas, postávala před zimním stadionem jen čtveřice lidí.

"Jsem tu kvůli synovi, chodíme jednou do měsíce na hokej. Kladno tady, to je tahák," uvedl třeba Jaroslav Salaj, jeden z odvážlivců. Odvážlivců proto, že vyrazil pro lístky do pořádné zimy. Fanoušky zastihly při čekání jedny z největších mrazů letošní zimy. Teplota v úterý odpoledne klesala k minus deseti stupňům, úvahy o blížícím se jaru navíc pohřbíval ledový vítr.

Snad právě i skutečně zimní počasí odradilo řadu jindy horlivých fanoušků.

Do tří si jich totiž na zimní stadion našly cestu možná tak dvě desítky. A i po otevření pokladen, k němuž došlo o dobrých deset minut dříve, se trousili ke sportovnímu svatostánku jen jednotlivci. Někteří by navíc možná ani nepřišli nebýt šance, že uvidí v akci slavnou osmašedesátku.

"Vidím to tak padesát na padesát. Jágr, to je tahák. Nebýt ho, možná tu nečekám," prozradil třeba Jaroslav Salaj předtím, než šel obstarat vytoužené lístky.