Luňák patřil společně s Venkrbcem a Stejskalem k největším tahounům Jestřábů při postupu do druhé ligy. Všichni tři si v celé postupové sezoně udrželi více jak bod na zápas.

Postupem času Luňák přebral v týmu novou roli, ve které nepatří mezi vůdčí typy a nefiguruje v čele bodování, ale mančaftu je prospěšný v obětavosti a týmové práci. Minulý ročník patřil k nejvytěžovanějším hráčům Prostějova v oslabení.

Luňák je však prospěšný i dopředu, kde je schopen využít své rychlosti k nebezpečným průnikům a nacházet své spoluhráče v nebezpečných pozicích. O tom mimo jiné hovoří i jeho statistika, kde si v 56 zápasech připsal 17 bodů (2+15), když sbíral především asistence.

„Lukáš je stabilní součástí klubu. Jeho hlavním přínosem je dobrá poziční hra a její čtení. Hlavně však musí zvládnout skloubit práci s hokejem, aby to bylo jak k jeho prospěchu, tak k prospěchu týmu. Je to de facto jediný hráč v první lize, který k hokeji pracuje,“ řekl prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Světoběžník Meidl

Václav Meidl prošel Třincem, Havířovem, Znojmem, Brnem, Olomoucí, zahrál si i v Německu, Anglii nebo Polsku. Má tedy spoustu zkušeností.

V mládežnických letech se zúčastnil i mistrovství světa do 18 a do 20 let. Čtyři roky strávil v kanadské juniorské soutěži, odkud byl dokonce draftován Nashvillem ve třetím kole draftu NHL.

Slibně rozjetý minulý ročník u něj přibrzdila meningitida, proto stihl v základní části za Jestřáby odehrát jen 22 zápasů (5+5).

Na play-off ale dal do kupy, když naskočil do všech sedmi utkání. Připsal si sice jen jeden bod za asistenci, ale týmu byl společně s Venkrbcem a Prokešem nesmírně prospěšný a Vsetínu dělali velké problémy.

„Václav je vysoký, silný centr. V Prostějově se narodil, takže to tady zná a hraje doma. Smlouvu podepsal na dva roky,“ prozradil Jiří Vykoukal.

Autor: Jiří Horák