Ještě v sobotu sportovní manažer Prostějova Jiří Vykoukal Deníku sdělil: „Je to věc, která se ještě nemůže oficiálně potvrdit. Pevně ale věřím, že bude Láďa pokračovat,“ uvedl muž, jenž byl Lubinovým předchůdcem.

Ladislav Lubina vystřídal Vykoukala na prostějovské střídačce v říjnu uplynulého roku. Mužstvo se mu ale nepovedlo dostat do první osmičky, následně ani na dvě místa zajišťující předkolo play-off.

I přesto se ale od konce sezony v Prostějově vše schylovalo k tomu, že Lubina bude na Hané pokračovat. Oficiální razítko ale přišlo až nyní.

Třiapadesátiletý kouč už za sebou má bohaté trenérské zkušenosti. Začínal jako hrající asistent v Chrudimi, následně stejnou pozici plnil i v Pardubicích. Premiéru v pozici hlavního kouče si vyzkoušel v sezoně 2008/09 ve slovenských Nových Zámcích.

Asistenta později dělal také v Kometě Brno, pak znovu v Pardubicích. První velká štace na postu hlavního trenéra přišla v sezoně 2014/15 v pražské Slavii, na dva roky si pak vyzkoušel angažmá v kazašském Pavlodaru. Před přesunem do Prostějova dělal hlavního kouče v Pardubicích.

Sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal
Nebudeme mít tolik jmen, chceme být víc tým, tvrdí Vykoukal