Jaké máte první dojmy po postupu?

Je to určitě pěkné. Návrat Prostějova do první ligy je nádherný. Nyní je potřeba co nejdřív začít pracovat dál a řešit budoucí sezonu.

Co vás tedy nyní čeká?

Nás čeká ve středu zápas v Mostě (smích)

Budete se ještě nějak připravovat na Most?

Speciálně už se připravovat nebudeme. Před zápasem si řekneme nějaké věci, spíše upozornění. Do Mostu pojedeme s tím, abychom utkání se ctí odehráli. Postupovou sezonu chceme důstojně zakončit.

Jaká vlastně byla postupová sezona?

Byla trošku hektická. Cíle byly od začátku stanoveny jasně. Já jsem do pozice hlavního kouče nastoupil koncem října a v tu dobu to bylo jako na houpačce. Byly série šestnácti výher, poté tří proher. Právem přišly tlaky od vedení. Znovu jsme se dostali na vítěznou vlnu a poté přišlo nešťastné čtvrtfinále s Frýdkem. Byli jsme lepším týmem, ale nedokázali jsme dát góly. Naštěstí to všechno dobře dopadlo.

Bylo pro vás právě čtvrtfinále nejhorším okamžikem letošní sezony?

Já bych neřekl. Pořád jsme věřili ve výhru. Byli jsme lepším týmem, a to o třídu. Pro mě byl nejhorší okamžik, když jsme si spočítali, že po prohře s Kolínem musíme v Sokolově bodovat a hned po první třetině jsme prohrávali 0:3. To bylo rozhodně nejhorší.

Jak se nyní cítíte, když jste cíle splnili?

Teď už jsem v klidu, spadlo to ze mě. Můžu si konečně odpočinout a užívat si postupovou radost.

Jaké jsou další plány týmu?

Nebavili jsme se o žádných dalších plánech. Cíl byl postoupit, což se nám podařilo až v pondělí. To je nyní otázka na vedení, jak se bude pokračovat dál. Nyní je ještě brzo se o tom bavit.

Kam řadíte postup s Prostějovem do první ligy ve své trenérské kariéře?

V trenérské kariéře je to rozhodně nejvýš. První ligu jsem sice už trénoval, ale ten postup to je něco víc. Ať se jedná o postup z druhé ligy nebo třeba s mládeží. Je to vždycky něco navíc než jen účast v soutěži. Výhra v play off a v baráži, která je ještě těžší, to je ohromný úspěch. Já osobně tento postup stavím nejvýš.