Rudovský v 16. minutě duelu dorazil střelu obránce Drtiny a zdálo se, že Prostějov první domácí zápas zvládne. Mladý tým Litoměřic s řadou juniorských reprezentantů ale Jestřáby ve zbytku utkání přebruslil a vyhrál zaslouženě 4:1.

Zklamaný Rudovský po zápase nešel pro ostřejší slovo daleko.

„Vypadalo to, že jsme se z nich pos..li. Nedokázali jsme se přizpůsobit na ten jejich hokej,“ nebral si servítky třicetiletý odchovanec kladenského hokeje.

2. kolo WSM Ligy, LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Zmar. Prostějov doma jasně podlehl Litoměřicím

Po vašem gólu na 1:0 to vypadalo nadějně. Co se pak stalo?

To kdybych věděl, tak jsme vyhráli. (směje se) Věděli jsme, že po nás půjdou. Jsou to mladí kluci, ale vypadalo to, že jsme se z nich pos..li. Nedokázali jsme se přizpůsobit na ten jejich hokej.

Přestože jste více než půlku zápasu vedli, byl výkon špatný po celý zápas?

Myslím, že do toho vyrovnávajícího gólu nebo do půlky utkání jsme byli lepší. Pak přišly přesilovky, které jsme úplně zpackali. Potom už to s námi šlo z kopce.

Byl pro vás hlavním problémem pohyb Litoměřic?

Určitě bruslil dobře. Jsou to mladí kluci. Ale nevím, jestli to byl hlavní problém. Byli jsme na to připravení, viděli jsme jejich zápas proti Budějovicím. Čekali jsme, že po nás budou létat jak při hře pět na pět, tak i v oslabení. Bohužel jsme se tomu nepřizpůsobili.

Za dva zápasy jste dali jediný gól. Je vaší největší slabinou koncovka?

Určitě. Doma na jeden gól nikdy nevyhrajeme. Musíme víc střílet, i když v těch přesilovkách jsme něco měli. Musíme ale nasázet víc gólů a více se o to poprat v brankovišti.

Vy jste vstřelil jediný gól vašeho týmu. Jak těžká byla ta dorážka Drtinovy střely?

Když Drtinka střílí, tak si tam vždy takhle sjíždím na dorážku. Nějak jsem to tam hodil a propadlo to.

Jiří Hozák (vlevo) a Lubomír Malina
Jestřábi začali prohrou v Přerově. Takto to vypadalo

Po dvou kolech máte 0 bodů. Panuje v týmu nervozita?

Určitě ne. Je to teprve start ligy. Samozřejmě to není optimální začátek a ty body můžou chybět, ale byl to první domácí zápas a bylo to určitě nervózní. Musíme se s tím poprat a určitě se zvedneme.

Přitom za výkon v prvním kole v Přerově vás trenér chválil. Čím to, že došlo ke zhoršení?

Tam jsme předvedli dobrý výkon, ale nedokážu si vysvětlit, proč jsme na něj nenavázali. Musíme sklopit hlavy a na Slavii to zase nastartovat.