Své bývalé spoluhráče přišel navštívit útočník Jiří Cetkovský, který by se po dvou letech rád vrátil do Prostějova.

Čtyřiatřicetiletý hráč ukončil své angažmá v Nových Zámcích a nyní hledá nové angažmá.

„V úterý jsme se v Nových Zámcích dohodli na ukončení smlouvy. Včera jsem přijel ze Slovenska a přespal u rodičů a dnes jsem se stavil na zimáku za klukama,“ prozradil bývalý útočník Pardubic, který má na svém kontě téměř 450 extraligových startů.

Jednou z variant po konci na Slovensku by mohl být návrat domů do Prostějova, kde se Cetkovský narodil a udělal první hokejové krůčky.

„Případné nabídce z Prostějova bych se nebránil. Rád bych se vrátil. Záleží ale na manažerech jak se dohodnou,“ podotkl Cetkovský, který za Prostějov naposledy nastoupil v play-off v roce 2016.

Vykoukal: Neřešíme to

Podle trenéra a sportovního manažera áčka Jiřího Vykoukala ale zatím žádná jednání neprobíhají.

„Neřešíme to. Myslím, že jen přišel pozdravit kluky. Není to na pořadu dne,“ nechal se slyšet Vykoukal.

Ten by se sice případnému posílení útočných řad nebránil, záležet však bude na možnostech klubu.

„Samozřejmě bychom potřebovali mít silnější třetí a čtvrtou lajnu, pokud máme být konkurenceschopní. Ale pracujeme s našimi finančními možnostmi,“ připustil Vykoukal.

Jeho svěřenci sice ve středu dokázali poprvé v sezoně porazit v atraktivním derby Přerov, ale radost prostějovským kazí zranění jedné z útočných opor Jana Starého, který má zlomený malíček.

Poslední dva zápasy navíc neodehrál třetí nejproduktivnější hráč týmu Jan Rudovský. Ten vynechá i sobotní utkání v Litoměřicích, ale na domácí duel se Slavii by už ale mohl být fit.

„Honza by to měl jít v pondělí zkusit na led,“ potvrdil Jiří Vykoukal.