Nyní je čeká poslední Kadaň, Poruba a na domácí půdě Kladno. Jestřábi se stále drží v první osmičce zaručující play-off, ovšem hned v závěsu za nimi číhá Třebíč, Frýdek-Místek a Slavia Praha.

„Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Musíme k tomu hlavně zodpovědně přistoupit,“ velí před následujícími zápasy nedávná posila Zdeněk Čáp.

Zdeňku, mohl byste na začátek shrnout derby s Přerovem?
Bohužel nám utekla druhá třetina. Myslím si, že jsme měli vyhrát. Dřeme, snažíme se, akorát dostaneme blbé góly a těžko se nám to pak dotahuje. Před koncem zápasu jsme měli přesilovku, nevyužili jsme to. Strašně nás to mrzí, protože šlo o derby. Takovéto zápasy nás baví, dodávají nám energii a navíc jej provázela parádní atmosféra.

V první polovině utkání proti Budějovicím jste nastřelili dvě tyčky. Škoda toho, nemyslíte?
To se stane. Samozřejmě, neměli jsme jen ty tyčky, pár šancí navíc tam také bylo. Bohužel jsme po naší chybě inkasovali. Ve třetí třetině jsme střeleckou smůlu nakonec prolomili, ale následně jsme se nechali blbě vyloučit a Budějovice srovnaly. Měli jsme to lépe ubránit a dojít si pro ty tři body.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Jestřábi doma vzdorovali hráčům Motoru, nakonec brali jeden bod


Jak se vám hrálo proti vašemu bývalému zaměstnavateli?
Samozřejmě, když pár kluků znám, je to pro mě pestřejší zápas. Snažil jsem se hrát jako vždycky. Dohrávat souboje, sbírat puky. Na druhou stranu nelítat někde nesmyslně a zbytečně propadat. Emoce tam byly také, ty k tomu bez pochyby patří. Škoda branek, které jsme nedali. Chybělo nám trochu štěstí.

Nyní vás čekají dva venkovní zápasy. Jak moc budou náročné?
Těžko říct. My musíme poctivou prací sbírat bod po bodu, nic jiného nám nezbývá. Poslední zápasy nás stmelily. Jak derby, tak teď zápas s Budějovicemi. Nemyslím si, že bychom hráli špatně. Musíme pokračovat, jít si za stanoveným cílem, a sice dostat se do play-off.

Další domácí zápas hrajete až 11. února proti Kladnu. Z diváckého hlediska poměrně atraktivní soupeř, jelikož by mohl přijet i Tomáš Plekanec, co myslíte?
Já bych to prozatím moc neřešil. My se soustředíme na nejbližší zápasy, co nás čekají. Nyní máme volný los, takže si odpočineme a od středy se začneme připravovat na sobotní utkání v Kadani.

Útočník Jan Silný v dresu Hanácké Slavie Kroměříž
Fotbalový Prostějov lanaří útočníka, sníh tým vyhnal k boxerům

Jiří Horák