Velkým varováním pro pořadatele byly incidenty mezi fanoušky během sobotního derby s Přerovem. Na stadionu byly vidět ohně, létaly světlice a zasahovali i těžkooděnci.

„Přerov byl opravdu extrémem. Bezpečnost na play-off ale budeme s klubem řešit průběžně. Vše záleží na soupeři," prozradil správce prostějovského stadionu Ivo Horák.

Jedním dechem pak dodal, že v žádném případě nechtějí bezpečnost zanedbat: „Fanoušci se vždy během vyřazovacích bojů chovají jinak a s tím i počítáme. Z těch nejpravděpodob­nějších soupeřů je tam Jihlava, která má hodně hokejové fanoušky a Slavie, ta měla zatím slušné fandy. Uvidíme, jak se to teď promění. Mám taky zprávy, že pan Luňák bude plánuje posílení pořadatelské služby."

„Ano, pořadatelská služba bude připravena a posílena," potvrdil generální manažer Jestřábů Jaroslav Luňák.

Emoce přesáhly rozumnou mez

Impulzem k posílení bezpečnosti byl právě sobotní duel s Přerovem, který chce vedení klubu řešit i se samotnými fanoušky.

„Spolupráce s fanoušky byla letos vynikající, bohužel se trochu pokazila posledním zápasem s Přerovem, kde emoce přesáhly rozumnou mez. Rozhodně si nad tímto problémem budeme muset rychle sejít a najít řešení, aby se závěr s Přerovem již nikdy neopakoval," řekl generální manažer Jestřábů.

SOUVISEJÍCÍ: VIDEO: Válka na derby. Létaly dělbuchy i pěsti, zasahovali těžkooděnci

Pokuta?

Sám zatím netuší, jestli jeho klub nedostane za sobotní incident pokutu.

„Jestli dostaneme pokutu, to bohužel zatím nevím, ale celý incident byl vyvolán jednoznačně fanoušky Přerova, tak jsem zvědav, jak se k tomu vedení přerovského hokeje postaví," dodal Jaroslav Luňák.

Zapojení policistů

Na play-off se připravují i policisté, ti budou vyhodnocovat rizika jednotlivých střetnutí.

„Rozsah bezpečnostního opatření vždy odpovídá předpokládaným rizikům. Proces jejich vyhodnocení je pak z velké části ovlivněn zkušenostmi z minulých vzájemných zápasů," přiblížil tiskový mluvčí policie František Kořínek.

Právě individuální zkušenosti hrají v nasazování těžkooděnců na rizikové zápasy, to zda se hraje play-off či základní část policisty příliš neovlivňuje.

„Příprava případného bezpečnostního opatření je individuální. To znamená, že k ní přistupujeme bez ohledu na to v jaké fázi je probíhající soutěž, pouze na základě pečlivého vyhodnocení rizik konkrétního utkání," prozradil Kořínek.