Osmadvacetiletý útočník nejprve za stavu 1:1 parádní přihrávkou připravil gól pro Lukáše Luňáka a v samotném závěru přesnou trefou do prázdné branky uzavřel skóre na 6:4.

„To byla už spíš jen taková třešnička. Během celého toho střídání to tam hořelo,“ oddechl si po zápase Venkrbec.

Poprvé v sezoně jste porazili v derby Přerov. Jak si to užíváte?
Je to svým způsobem specifický zápas. Vždycky když s nimi hrajeme, jsme v tabulce na dosah. Už jsme s nimi v této sezoně ztratili devět bodů, což v té tabulce mezi námi znamená rozdíl osmnáct bodl. Samozřejmě nás to štvalo, tak jsme to chtěli před domácím publikem prolomit.

Vedli jste 5:1, ale nechali jste soupeře třemi góly zápas zdramatizovat. Čím to bylo?
Vždycky se člověk stáhne, když vede. Řekne si, že už nemusí tvořit, že to je teď na soupeři. Ale ne vždy se to vyplatí. Byli jsme zbytečně ustrašení. I když to bylo už 5:3, tak se nic neděje. Ale s Přerovem asi máme nějaký blok, kdy začneme mít obavy a zbytečně to zdramatizujeme.

Za stavu 1:1 jste nahrál na gól Luňáka v oslabení. Vy jste byl Jak důležitý to byl moment.
Je super, že nám to vyšlo. Já i Lukáš jsme to potřebovali. V tom oslabení je to ještě umocněné. Lukáš to udělal parádně. Byl to moment, který nás paradoxně dostal do hry. Předtím jsme špatně sehráli přesilovky, ale udeřili jsme v oslabení. Tím jsme je hodně zlomili.

V závěru zápasu jste pečetil skóre trefou do prázdné branky. Jak jste viděl tento moment?
To byla už spíš jen taková třešnička. Během celého toho střídání to tam hořelo. Lukáš Luňák tam chytil jednu střelu do hlavy, takže on je spíš hrdina toho gólu spolu s Kubou Neužilem. Já už jsem jenom z prostředka hřiště zamířil do brány.

Ve druhé třetině vás několikrát podržel brankář Neužil. Byl to klíčový hráč?
Kuba nás drží celou sezonu. To není žádná fáze, ale fakt. Podržel nás i teď a dovolil nám, abychom odskočili z 0:1 na 5:1. On je vždy důležitým kamenem.

V předchozích derby zápasech vás Přerov trápil svou perfektní defenzivou, ale tentokrát jste mu dali šest gólů. Co bylo jinak?
Hlavně nám vyšly přesilovky. Rozhodují detaily a tentokrát se to přiklonilo k nám. Šancí bylo víc než v předchozích zápasech, které byly takové urputnější. Teď to byla vzhledem k lepšímu postavení týmů v tabulce otevřenější partie.

Dotáhli jste se na jeden bod k Přerovu. Dýchá se vám teď v tabulce příjemněji?
Určitě. Ještě je dost času. Zbývá dvanáct kol a potřebujeme se držet v horní šestce, popřípadě i do té čtverky. Chceme zůstat v kontaktu s těmi týmy, co jsou nad námi.

Vzhledem k současnému postavení Přerova a Prostějova v tabulce opět reálně hrozí vzájemný střet v play-off. Jak by se vám to líbilo?
Mělo by to obrovský náboj. Já osobně bych si to ale tolik nepřál. Ne že bych se toho bál, ale hráli jsme s nimi i loni a jsou tam i týmy, na které umíme líp. Já osobně bych si vybral nějaký tým z Čech. Ale to je jedno. Dokázali jsme si, že umíme porazit každého.