Již dříve jsme informovali, že k Zubrům by mohl mít namířeno druhý nejproduktivnější bek Jestřábů v uplynulé sezoně František Hrdinka. Autor dvou branek a třinácti asistencí naskočil do 30 utkání, v ročníku 2019/20 naskakoval kromě Prostějova také v Mladé Boleslavi, kde ve svých 23 letech odehrál již 77 zápasů v extralize.

Hrdinka by byl pro zadní řady Zubrů velkou posilou. Zajímavostí je, že stejně jako zatím poslední akvizice do defenzivy Ondřej Ševčík v mládežnických letech nastupoval ve Švédsku. Rodák z Prahy coby velký talent českého hokeje prošel všemi mládežnickými kategoriemi reprezentace a zúčastnil se hned dvou juniorských světových šampionátů (2017 a 2018).

František HrdinkaFrantišek HrdinkaZdroj: Deník / Jan Pořízek

Otázkou však zůstává, jak a zdali se Zubři dokázali (nebo dokáží) domluvit s vedením Mladé Boleslavi, které stále ještě perspektivní bek patří.

PŘIJDE TŘEBÍČSKÝ TALENT?

Druhým jménem, které by se podle serveru Eliteprospects mohlo z Prostějova přesunout k největšímu rivalovi, je 22letý útočník Matěj Novák.

Také odchovanec třebíčského hokeje byl v mládežnických letech považován za velký talent. Z Horácké Slavie se posunul do brněnské Komety, kde se zařadil mezi opory dorostu i juniorky.

Přechod mezi muže ovšem byl náročnější. Šanci dostal Novák už v sezoně 2016/17, a to přímo v áčku Komety. Naskočil do devíti utkání, dal gól coby sedmnáctiletý, více se pak ale mezi seniory neprosazoval.

Poté dostával Novák prostor v rodné Třebíči, kde však potenciál nenaplnil, jak by se dalo očekávat. Přišel přesun do Prostějova a v sezoně 2019/20 17 bodů v 50 zápasech (8+9). Až uplynulá sezona byla produktivnější, Matěj Novák získal 16 bodů v 36 duelech (10+6).

Povyroste bývalý mládežnický reprezentant v přerovském dresu?