„Zápas měl parádní tempo na obě strany. Zlín tady přijel po sedmi vítězstvích v řadě a přišlo navíc i dost lidí. Jsme tedy rádi, že máme tři body a držíme se i nadále v popředí," hodnotil zápas po jeho skončení devětadvacetiletý gólman.

Ten se zapotil zejména ve druhé dvacetiminutovce, ve které hosté hráli hned tři přesilové hry a on musel vytáhnout nejeden důležitý zákrok, aby ochránil křehké dvoubrankové vedení. To se mu nakonec podařilo.

Chance liga: Prostějov - Zlín (4.2.2023)
FOTO: Na Jestřáby si nepřišel ani rozjetý Zlín. Moc si toho vážíme, říká Totter

„V první řadě patří velký dík klukům, kteří na ta oslabení chodili. Zblokovali totiž spoustu střel a vyvezli z pásma množství puků. Jednoduše jsme ve čtyřech hráli velice dobře a i když Zlín měl přesilovek poměrně hodně, tak si moc vyložených gólovek nevytvořil," řekl.

Krátce po začátku sezony byl Jaroslav Pavelka kvůli dlouhodobějšímu zranění vyřazen ze hry na téměř měsíc a půl. Dostal tak šanci 21letý Josef Němeček, který se jí zhostil velice dobře a i poté, co byl jeho starší a zkušenější kolega uschopněn, se poměrně pravidelně v brance Jestřábů střídají.

„Oba pracujeme dobře a chceme být hlavně platní pro tým. Když jsem byl zraněný, zvládl svou úlohu dobře a řekl si o to, aby dostával nějaké zápasy i nadále. A pro mě je to vlastně dobré. I já musím díky tomu na sobě stále více pracovat a zlepšovat se. Jinak se tedy navzájem podporujeme a věřím, že vytvoříme kvalitní dvojici i do play-off," popsal.

Nyní čeká tým z důvodu účasti české reprezentace na švédských hokejových hrách reprezentační přestávka. Jak ale říká sám brankář, jen o odpočinku to rozhodně nebude.

Volejbal Ostrava - Prostějov. Ilustrační foto
Snadná práce. Vékáčko na domácí palubovce Ostravu doslova rozebralo na součástky

Ještě před pauzou budeme mít dva tréninky. No a pak začíná finální fáze základní části, kdy, jak já říkám, už to bude v podstatě takové předčasné play-off . Už dnešek měl takovou úroveň a dál se to bude už jen stupňovat. Některé týmy totiž hrají úplně o všechno a jiné třeba o předkolo. Doufám, že udržíme minimálně to čtvrté místo, ať začínáme doma," uzavřel Jaroslav Pavelka.

Zdroj: Deník/David Kubatík