Šestadvacetiletý útočník byl po příchodu Korhoně přesunut do třetí pětky a teď se znovu vrací na své místo.

První ze třech utkání s Opavou bylo pro Prostějov velmi důležité. Jestřábi potřebovali po dvou prohrách získat cenné tři body, což se jim nakonec povedlo.

„Zápas bych zhodnotil určitě kladně, vyhráli jsme. Máme další tři důležité body. Ale utkání bylo pro nás velmi těžké, Opava hraje hodně fyzický hokej,tvrdý, a pro útočníky je potom daleko menší prostor na prosazení," líčil Pavel Handl s jakými obtížemi se hraje proti Slezanům.

Prostějovu se povedlo získat dvou brankové vedení, to ale záhy ztratil, což zdramatizovalo následný průběh klání.

„Po úvodních dvou brankách jsme polevili a Slezan nás za to potrestal. Nebýt tohoto výpadku, tak jsme měli celý zápas plně pod kontrolou. Hosté si sice taky utvořili nějaké šance, ale my jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli," pochválil svůj tým Handl.

Zvykat si na sebe nemuseli

Tři body byly pro Prostějov velmi důležité. V posledních dvou kolech se svěřencům trenéra Zachara zrovna nedařilo, v průběžné tabulce klesli na třetí místo.

Vložené dvojkolo jim do cesty postavilo kvalitního soupeře ze Slezska a tak se museli ukázat v nejlepším světle.

„Výhra pro nás byla důležitá. Porážka od Karviné přišla až po nájezdech, a to je vždycky loterie, takže v sobotu jsme chtěli rozhodně zvítězit. Navíc ve středu jedeme na led Opavy a tam se hraje vždycky těžce. Musíme tam taky urvat nějaké body a potom zase se Slezanem doma," nastínil plány svého týmu Handl.

„Rozlosování je zvláštní, hrajeme teď třikrát za sebou s Opavou, ale s tím my nic neuděláme. Musíme se s tím poprat, ale Opava je možná lepší soupeř než Havířov," dodal Pavel Handl

On sám se na výhře podílel ve staronové úloze, když podporoval ofenzivní snažení Lukáše Duby a Zdeňka Novosada.

„První pětka dostává víc prostoru na ledě než třetí lajna, ve které jsem do teď hrál. Ale kam mě trenér postaví, tak tam budu hrát. Pro mě to není žádný problém. Výhodou prvního útoku je právě množství času na ledě," vysvětloval Handl hlavní změny na novém postu.

Se spoluhráči z první lajny je dobře sehraný. Zahajovali spolu celou sezonu, až v jejím průběhu byl nahrazen Lubomírem Korhoněm. Útočníci si na sebe nemuseli dlouze zvykat a prakticky okamžitě se jim dařilo.

„S Lukášem Dubou o Zdeňkem Novosadem si rozumíme velice dobře. Oba jsou to hodně kvalitní hokejisti a doufám, že nám to bude i nadále klapat a hlavně že budeme dávat góly. V sobotu jsme dali dva a navíc jsme měli ještě několik slibných šancí. Snad nám to tam začne padat víc," přál si nejmladší člen první formace.