„Byl to těžký zápas v nové sestavě. Navíc pod tlakem, protože doma se od nás tři body budou čekat vždy. I Frýdek má výborný tým a myslím si, že bude letos hrát v soutěži velice důstojnou roli," říkal po zápase viditelně dobře naladěný domácí kouč Aleš Totter.

Jestřábi uzamkli svého soupeře již od prvních sekund zápasu v jeho obranném pásmu a rozjížděli kolotoč, ze kterého se Slezanům musela chvílemi pořádně motat hlava. A na konci osmé minuty jim aktivita přinesla ovoce. Při dvojnásobné přesilovce tečoval Ostřížkovu bombu od modré Martin Novák a poslal Hanáky do vedení.

Vlajkiáda prostějovských fanoušků | Video: Deník/David Kubatík

Potom se ale rozehráli i hosté a v patnácté minutě srovnal teprve devatenáctiletý Oskar Haas. Když už to pak vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně, ujel v poslední vteřině první části Martin Pěnčík a za jásotu 1082 diváků vrátil svému týmu vedení.

Ve druhé části se hra poněkud zklidnila a žádná branka v tomto časovém úseku nepadla. Domácí sice měli výhodu dvou přesilových her, vytěžit z nich ale něco více nedokázali. A tak se šli hráči občerstvit před rozhodující třetí částí za stejného stavu, jako po první periodě.

„Měli jsme dobrý start, konečně jsme dali gól jako první. I potom si myslím, že jsme byli o něco lepší, soupeř si ale také vypracoval šance a po jedné z nich vyrovnal. Ohromně nám pomohl i ten gól šest desetin sekundy před koncem a od druhé třetiny to už bylo o dobývání," pokračoval prostějovský kormidelník.

Třetí třetina přinesla dva góly v rychlém sledu. Nejdříve na začátku 45. minuty vyrovnal na 2:2 Adam Zeman, o necelé tři minuty později ale vrátil Jestřábům vedení v přesilovce mazák David Ostřížek. Do konce zápasu si ještě oba celky vyměnily po několika šancích, Hanáci však zejména díky dobré disciplíně své těsné vedení udrželi až do poslední sirény.

„Moc si cením, že i přes soupeřovo vyrovnání jsme stále chtěli vyhrát, rychle jsme se vrátili do vedení a v závěru to uhráli vůlí a bojovností," spokojeně pokyvoval hlavou šéf jestřábího hnízda.

„Po tomto zápasu mám z týmu skutečně dobrý pocit a věřím, že tři body budou pro jeho sebevědomí klíčové. Teď se budeme připravovat na Kolín, který vyplenil naprosto nečekaně Zlín. Musíme také stále pamatovat na to, že to byl pouhý jeden zápas z 52 a udržet si pokoru," uzavřel Aleš Totter.

Děkovačka na hokeji v Prostějově | Video: Deník/David Kubatík

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Novák (Ostřížek), 20. Pěnčík (Machač, Jansa), 46. Ostřížek (Novák, Vlach) - 15. Haas (Michálek, Jaroměřský), 45. Zeman (Havránek). Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 43:25. Diváci: 1082.

Prostějov: Pavelka – Hamšík, Zajíc, Pěnčík, Staněk, Malák, Valenta – Maruna, Machač, Jansa – Venkrbec, Routa, Jiránek – Burian, Vlach, Ostřížek – Jáchym, Slanina, Novák – Jandus. Trenér: Aleš Totter.

Frýdek-Místek: Mokry – Teper, Havránek, Michálek, Žůrek, Sova, Zeleňák, Jaroměřský – Hotěk, Machala, Svačina – Dostálek, Zeman, Klimša – Macháček, Geidl, Matěj – Doktor, Vrdlovec, Haas. Trenér: Martin Janeček.