O svém postupu do první ligy tak musejí Zacharovi svěřenci rozhodnout v dalším duelu.

Začátek zápasu patřil domácímu brankáři Habalovi, který zlikvidoval všechny hanácké pokusy. Puk se poprvé dostal za brankovou čáru
v šesté minutě.

Prostějovská radost však byla zbytečná, branka nebyla uznaná kvůli postavení útočníka v brankovišti.

O minutu později se prosadili domácí, ale kvůli úmyslnému kopnutí puku nebyl ani jejich gól uznán. Takže první regulérní radost přišla až o pět minut později a rovnou dvojitá. Švec se prosadil
i v pádu a následně přidal druhou sokolovskou branku Hudák.

Veškeré šance Jestřábů ztroskotávaly na Habalovi.

Naopak domácí přidali další trefu. Jediný obránce nestačil na tři útočníky Baníku. Rohan pak nedal Kociánovi žádnou šanci.

„V první třetině jsme byli lepším týmem, ale asi čtyřikrát jsme propadli do zadu. Sokolov nás z toho třikrát ztrestal," kroutil hlavou prostějovský kouč Petr Zachar.

Stejskal hanáckým hrdinou

V úvodu druhé dvacetiminutovky se několikrát předvedl Kocián a zabránil nárůstu prostějovského manka.

Ve dvacáté sedmé minutě pak přišla kýžená branka hostů. Kučera svým důrazem protlačil puk za Habala a proměnil tak přesilovku.

Další tutovou šanci Hanáků překazil Ruprecht, když odpálil puk těsně před brankovou čárou. Jestřábi do konce druhé části se stavem už nic neudělali.

Třetí třetina tak byla pro Prostějov klíčovou. Jestřábi se okamžitě pustili do útoku. Kneslovu dělovku ještě zastavil Habal. Snížení však vzápětí zařídil Antončík.

Tlak hostujícího mužstva dále pokračoval. Kučera mohl přidat druhou trefu, ale se skákavým kotoučem si ve vyložené šanci neporadil.

Sokolov také nezůstával pasivní. Sýkora nastřelil jen tyč Kociánovy svatyně.

Zacharovi svěřenci ještě zabojovali a srovnali na 3:3. Hanáckým hrdinou se stal Vladimír Stejskal. Zápas se tak posunul do prodloužení.

Rozhodnout můžou v pondělí

V nastaveném čase hned pálil Stejskal, ale mimo. V zápětí Hanáci trefili i tyč. Situaci hostům zkomplikoval Jedlička, když si vysloužil trest za zdržování hry.

Sokolov výhodu nevyužil, a tak rozhodnout musely samostatné nájezdy. Černý netrefil ani branku. Naopak Ruprecht Kociána překonal. Venkrbec nastřelil jen betony. Kverka vzápětí rozhodl o výhře domácích.

„Od druhé třetiny se hra více vyrovnala a my jsme tlačili Sokolov. Podařilo se nám
i srovnat. Bohužel zápas došel až do nájezdů, které jsou velkou loterií,"řekl Zachar.

Jestřábi nyní mohou o postupu rozhodnout doma proti Berounu.

„Nálada v kabině byla hlavně po první třetině mrazivá. Kluci mají stále vše
v rukou a rozhodnout mohou už v pondělí doma," připomněl prostějovský lodivod.

HC BANÍK SOKOLOV – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:3SN(3:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Švec (Dobřemysl, Boušek), 13. Hudák (M.Rohan), 18. T.Rohan (Parýzek), rozh. nájezd Ruprecht – 27. Kučera, 46. Antončík, 55. Stejskal (Venkrbec). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda – Šperl, Zíka, Delegát: Hauser . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1.
V oslabení: 0:0. Diváci: 2354.

Sokolov: Habal – M. Rohan, Tomeček, Parýzek, Ruprecht, Šik, Schusser, Novák – Boušek , Kverka, Vaněk, T. Rohan, Dobřemysl, Sýkora, Švec, Hudák, Kašpar, Račanský, Říha. Trenér: Mikuláš Antonín.

Prostějov: Kocián – Malý, Polák, Kolibár, Jedlička, Švaříček, Knesl – Luňák, Venkrbec, Stejskal, Šebek, Černý, J. Jurík, Coufal, Duba, Kučera, Belay, Antončík, D. Jurík. Trenér: Petr Zachar. ⋌(hor)