„Ještě, že jsem si to nezpracoval, to bych ho asi nedal," oddechl si po zápase útočník Jestřábů.

Jak hodnotíte výhru nad Českými Budějovicemi?

Bylo to důležité vítězství. České Budějovice jsou poslední dva roky jedním z nejsilnějších týmů ve WSM lize, v této sezoně tam mají i nějaké zahraniční hráče. Věděli jsme, že to bude strašně těžké. Důležitá byla první třetina, kterou jsme odehráli snad nejlíp v celé sezoně. Možná do toho České Budějovice vstoupily trochu vlažněji. Pak samozřejmě zvýšili tempo, druhá byla taková vyrovnaná.

Ještě k první třetině, do které jste vlétli jako uragán. Říkali jste si, že musíte hrát aktivně již od začátku?

Měli jsme docela dlouhou předzápasovou přípravu a věděli jsme, co nás bude čekat. Takže si myslím, že jsme na to byli dobře připraveni. Bylo to hodně o bruslení a my jsme zvládali zavčasu si je najíždět už z hloubky hřiště. Jiné týmy na ně čekaly až na půlce hřiště a jejich šikovní hráči toho dokázali využít.

Co třetí třetina? Motor vás celkem zatlačil…

Tu už jsme hráli zezadu, abychom nedostali gól. Naštěstí jsme dali třetí branku, která nás uklidnila, protože jinak by to byly nervy do poslední vteřiny.

Odehráli jste dva rozdílné zápasy, nejdříve prohra 5:1 s Litoměřicemi a pak domácí výhra. Kde byl rozdíl?

My jsme byli po dobrém derby nachystaní potvrdit body v Litoměřicích a byli jsme si vědomi nějaké série, kdy jsme v základní hrací době ještě neprohráli. Nemyslím si, že by to bylo jako náš domácí zápas pro Ústí nad Labem, protože v Litoměřicích jsme nehráli špatně. Jen ve druhé třetině jsme měli tři gólovky, které jsme nevyužili, a to rozhodlo. Ono se řekne Litoměřice, ale byla tam jedna řada z Hradce a v první lize není slabého soupeře. K oběma soupeřům jsme přistoupili stejně a dneska to zaplaťpánbůh vyšlo.

Prosadil jste se po krásné souhře s Alešem Holíkem. Máte něco takového nacvičené?

My tři ještě s Honzou Rudovským se tam různě točíme a zrovna to vyplynulo takhle. Já jsem vycítil šanci, udělal jsem rychle pohyb za beka a on nestihl zareagovat. Aleš mi to tam krásně dal. Hlavně jsem to trefil z jedné, což bylo důležité, protože kdybych si to ještě zpracoval, tak bych gól nedal.