Hanáci dokázali už v minulém týdnu svého prvoligového soupeře hodně potrápit, a to dokonce na jeho ledě. Do úterní odvety vstoupili Prostějovští opět skvěle.

Už v čase 3:02 se totiž poprvé rozsvítilo červené světlo za brankou Marka Peksy. Kapitán Jestřábů Roman Hlouch se dokázal prosadit mezi šumperskými obránci, posunul koutouč před bránu na Michala Holušu a ten bez problémů prostřelil mezi betony hostujícího gólmana.

Domácí drželi častěji puk, nic nenasvědčovalo tomu, že spolu hrají týmy z jiných soutěží.

První slabší chvilku si domácí vybrali až ve 13. minutě a mohla je rovnou mrzet dvojnásob. Nejprve zakombinoval Ambruz s Hulvou, který krásně uvolnil Antonoviče. Pro toho už nebyl problém překonat do té doby výborného Vrbu v bráně Prostějova.

O 39 vteřin později už šli šumperští Draci do vedení. Janečka projel po levé straně, přihrál puk před bránu a Martin Podešva ho uklidil pod břevno prostějovské brány. A když dvě minuty před koncem úvodní třetiny chytil Kučírkovu ránu od modré parádním semaforem Peksa, šlo se do kabin za jednobrankového vedení hostů.

To, co se povedlo v první dvacetiminutovce Prostějovu, napodobili dokonale i hráči Šumperka. Ve 23. minutě dokázal Hašek využít přesilovku po vyloučení Duby a s Hanáky to rázem nevypadalo nikterak valně.

Šafařík vyslal nechytatelnou dělovku

Ale Flašarův tým ani dvoubrankové vedení favorita nerozhodilo. Už pětačtyřicet vteřin po brance Draků využil svoji přesilovou hru také Prostějov. Šafařík dostal puk na modrou a nechytatelnou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Od tohoto momentu narostli prostějovským hokejistům křídla a věrni svému názvu létali po hřišti daleko lehčeji než jejich těžkopádný soupeř.

V čase 26:28 ujeli šumperským obráncům Novák s Dubou a druhý jmenovaný překvapivou střelou vyrovnal.

„Za stavu 1:3 jsme konečně začali pořádně bruslit a podle toho hra vypadala. Hráči byli dostatečně odpočinutí, takže měli dost sil,“ hodnotil spokojený kouč Hanáků Aleš Flašar.

Jestřábi drtili zaskočené Draky i dál

Ve 34. minutě trefil domácí Novosad levou tyč Peksovy branky. V závěru třetiny si pak vybral neuvěřitelnou smůlu ostřílený harcovník Ondřej Kavulič. Dvě minuty před koncem střílel do prázdné brány, ale Peksa vytáhl bravurní tygří skok a jeho střelu vyrazil.

Několik vteřin před koncem pálil Kavulič mezi kruhy z otočky a břevno Peksovy brány zvonilo ještě hodně dlouho poté.

Ani třetí třetina se neobešla bez rychlé branky. Prostějovské galapředstavení pokračovalo a v čase 41:28 dokázal Stejskal využít ponechanou výhodu. Jestřábi šli do vedení a solidně zaplněný prostějovský stadion byl v euforii.

V té se nacházeli i samotní hráči a bezradní Draci nevěděli, kam dřív skočit. A tak jim začali téct nervy.

Vosátko a Sedlák dostali po deseti minutách

Nejprve si desetiminutový osobní trest vysloužil Vosátko, nedlouho po něm vyfasoval stejnou porci Sedlák.

Spolehlivý Vrba v bráně Prostějova lapal někdy až zoufalé pokusy šumperských hráčů a šest minut před koncem přišel další výbuch radosti v prostějovském kotli. Lukáš Duba předvedl nevídanou věc – zavěsil přímo z buly a zaskočený gólman Peksa nestačil ani zareagovat – Prostějov vedl 5:3.
V závěru ještě výsledek korigoval šumperský Hašek, ale na víc už se šumperští Draci nezmohli.

„Myslím, že hráči mají do začátku soutěže o čem přemýšlet,“ řekl šumperský trenér Jiří Režnar. „Za stavu 3:1 jsme naprosto nepochopitelně přestali hrát a Prostějov nám sázel branky,“ kroutil hlavou šumperský kouč.

„Můžeme jen doufat, že špatné poslední utkání bude znamenat dobrý vstup do sezony,“ dodal.

HK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky: 4. Holuša (Hlouch), 24. Šafařík, 27. Duba (Novák), 42. Stejskal (Duba), 54. Duba - 13. Antonovič (Hulva, Ambruz), 13. Podešva (Janečka), 24. Hašek (Vosátko, Barus), 60. Hašek (Holík). Vyloučení: 7:9, navíc Steber a Sedlák (oba Šumperk) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 400.

Prostějov: Vrba - Šafařík, Kolibár, Kučírek, Buček, Doseděl, Jedlička - Stejskal, Duba, Novosad, Novák, Hlouch, Holuša, Kavulič, Rak, Piluša, Berčák, Křesťan.
Šumperk: Peksa - Gebara, Vosátko, Holík, Novajovský, Rangl, Sedlák - Pavelek, Barus, Orsava - Noga, Podešva, Janečka - Steber, Meluzín, Hašek - Antonovič, Hulva, Ambruz – Pekr.