Co říci k zápasu s Chomutovem, kterému jste nedali ani gól?

To kdybych věděl. Zase klasika. Do zápasu jsme vstoupili laxně. Dostali jsme rychlé dva góly, a to Chomutov nebyl nějak extrémně dobrý. Byl to hratelný soupeř, úplně v pohodě. Nás ale trápí koncovka. Dostali jsme doma tři góly, na to se dá vyhrát, ale musíme dát branky. Nemáme střelce, hledáme se. Je to bída.

Mohla svou roli hrát i únava? Hráli jste v sobotu a hned v pondělí.

Určitě se podepsala, ale Chomutov hrál v sobotu taky. Nebyl to zrovna rychlý zápas, málo se bruslilo. Soupeři byli zkušenější a hlavně jde vidět, že jejich útok je kvalitnější než náš. Měli klid na holi a nikdo na ně netlačí. My máme na sobě deku, několik porážek v řadě. Nejde nám to. Odehráli jsme čtvrtinu soutěže. Máme osm bodů, což neodpovídá předsezonním cílům. Uvidíme, jaké z toho budou důsledky.

Jako obránce patříte k nejlepším střelcům týmu. Kde je chyba u vašich útočníků? Vám to přece od modré střílí.

Chybí zkušenost a možná i kvalita. O přechodu z druhé ligy do první si vedení a kluci mysleli, že to bude v pohodě. Není to v pohodě. První liga je prostě někde jinde. Vedení nemůže stavět tým na tom, že se postoupilo z druhé ligy a teď se z nás všichni podělají. Rozhodčí nás zařezávají, protože tady nemáme žádné pořádné jméno. Sudí když vidí faul tak nás řízne. V Budějovicích jsme mohli vyhrát, ale rozhodčí pískl každý náznak faulu. My chybujeme, ale sudí nepískají rovinu. Neznají nás a podle mě nás v lize ani nechtějí. Nechce se jim k nám jezdit.

Co by mělo pomoct týmu? Příchod čtyř pěti zkušených hráčů?

Já nevím, do rozjetého vlaku…nevím jestli je ujetý nebo rozjetý, každopádně se do něj těžko nastupuje. Kdyby přišlo pět Jágrů, tak nikde není napsané, že to bude klapat. Zápasy už jsou lepší než na začátku. Máme na to dovést body a máme taky na to vyhrát doma. Už i lidi začínají bučet. Vstupné se jim nelíbí, což chápu. Je jich málo a my je potřebujeme. V pondělí to byla vyloženě komorní atmosféra, úplně šílená. Nevím, co k tomu dodat.

Překvapilo vás, že právě na Chomutov nepřišla ani tisícovka diváků?

Hrozně mě to překvapilo a strašně mě to mrzí. Na druhou stranu lidem rozumím. Lidé na Hané jsou takoví. Oni nebudou chodit, když je to drahé a ještě hrajeme prd. Nebudou chodit, to je jasné a my se jim divit nemůžeme. Na druhou stranu by byla potřeba, aby přišli. S Kladnem nám velice pomohli, fandili. S Chomutovem to bylo mrtvé od začátku do konce. Diváci mohou vyvinout tlak na rozhodčí, on pak faul pískne. To bylo vidět v Budějovicích, kde nám pískal zákroky, které nebyly, ale čtyři tisíce lidí zařvalo a sudí neunesl tlak. Tady nic. Chomutov si v klidu odvezl body a ani se nenadřel.

Začínáte druhou čtvrtinu. S čím budete do ní vstupovat.

Máme přehled o soupeřích. Kluci si vyzkoušeli přechod mezi první a druhou ligou. Musíme každý zabrat. Já osobně se cítím dobře, jde mi to, ale nestačí to. Musím přidat taky, ať už bych to měl třeba odstřílet sám. Budu se snažit dát do každého zápasu maximum. Štve mě každá porážka, ale nedovolil bych si nic vypustit. Musíme makat.

První možnost nápravy nepovedených zápasů budou mít Jestřábi už ve středu, kdy se vydají do Litoměřic.