V klubu bývalých druholigových soupeřů Prostějova ale skončil a nyní zaujme pozici vedle hlavního trenéra Petra Zachara. Tomu měl původně asistovat Martin Kužílek, který nakonec zůstane u juniorky.

„Seběhlo se to všechno strašně rychle. Skončil jsem v Uničově a zavolal mi předseda prostějovského klubu. Já na jeho nabídku kývl," vysvětlil Sršeň stručně, jak proběhl jeho přesun na lavičku Jestřábů. V Uničově přitom působil dlouho coby jeho šéf. „Takový už je hokejový život, jednou jste tam, jednou tam," sdělil s tím, že podrobnosti svého konce v uničovském klubu nechce komentovat.

V Prostějově se „Vosa", jak se Sršňovi přezdívá, zatím spíše rozhlíží. „Před zápasem s Frýdkem jsem tu byl na dvou trénincích, takže je brzy na jakékoliv závěry. Zatím jsem tu spíš jako pozorovatel. Ale určitě bych nechtěl narušit pohodu kluků a doufám, že to bude šlapat."

V pátek viděl své nové svěřence poprvé v akci. A i přes remízu s průměrným Frýdkem vidí v týmu potenciál. „Působil jsem několik let v Uničově, takže vím, že jsou tady hráči na daleko vyšší úrovni," podotkl.

Kompetence si s hlavním trenérem Zacharem budou rozdělovat, až se Sršeň s týmem sžije. „Zatím nechávám všechno vesměs na Petrovi. Je tu dlouho, navíc je zkušený trenér a známe se dlouho. Mužstvo je v dobrých rukou," usmíval se nový asistent.

„U Tomáše jsem několik let pracoval na hokejové škole, máme spolu dobré vztahy," potvrdil i hlavní kouč Zachar. Jeho zkušenosti se nám budou hodit zejména v práci s hráči. Já musím být coby hlavní trenér takový ten dráb, ale on by s nimi měl komunikovat, chodit za nimi a vysvětlovat jim, co po nich chci," řekl šéf prostějovské lavičky.

Sršeň se narodil v roce 1966 v Olomouci, kde s hokejem začínal. V roce 1987 byl draftován do NHL Edmontonem Oilers, ale v nejslavnější soutěži odehrál jen dva zápasy. Daleko větší úspěchy pak slavil v české extralize, jejímž je pětinásobným mistrem. Na všechny tituly dosáhl v dresu Vsetína.