Pro Tomáše Nouzu byla první v dresu Prostějova a produktivní útočník bude na Hané působit i v příštím ročníku. Než však on i jeho spoluhráči začnou myslet na další sezonu, musí vstřebat smutek z šestého utkání série.

„Teď je ve mně velké zklamání. Za kluky a za kabinu můžu říct, že tam všichni odevzdali všechno,“ pronesl po utkání pětatřicetiletý útočník.

Jak byste zhodnotil čtvrtfinále s Kladnem?
Myslím, že série byla hodně vyrovnaná. Všechny zápas byly o jeden gól s výjimkou toho, kde jsme dostali gól při power play. Teď cítíme velké zklamání, protože jsme si chtěli vynutit sedmý zápas.

Jak si ceníte toho, že jste se po gólu na 2:3 ve třetí třetině ještě dokázali zvednout a vyrovnat?
Ten gól padl zase z přesilovky. Byl to vyrovnaný zápas a nám nezbývalo nic jiného, než hru trochu otevřít.

Po vyrovnání na 3:3 jste měli další přesilovku. Byla to velká šance na rozhodnutí?
Víme, že ty přesilovky nám šly celou sezonu a byla to naše hlavní zbraň, ale bohužel jsme ten gól nedali. Celkově v sérii bylo Kladno o krok lepší a je jim třeba pogratulovat.

Oba týmy těžily z domácího prostředí. Proč se nepovedlo vyhrát aspoň jeden ze tří zápasů na Kladně?
To domácí prostředí jak tady, tak u nás jsou znát. Hřiště jsou rozdílná a na Kladně je to hodně úzké. Myslím, že ten třetí zápas u nich jsme měli urvat. 2:0 jsme vedli a měli jsme vyhrát. Dostali jsme tam ale hloupý gól těsně před koncem první třetiny na 1:2 a to byl rozhodující článek toho zápasu.

Po zápase jste měli dlouho děkovačku. Co jste říkal na atmosféru?
Byla skvělá. Fanoušci jsou výborní celou sezonu a za to jim patří velký dík.

Máte za sebou první sezonu v Prostějově. Jak ji hodnotíte?
Teď je ve mně velké zklamání. To semifinále jsme chtěli a byl to takový náš předsezonní cíl. Za kluky a za kabinu můžu říct, že tam všichni odevzdali všechno. Je potřeba se poučit z chyb. Ten tým má sílu a příští rok může splnit minimálně to semifinále.