Jestřábi zdolali Ústí nad Labem 2:0 a brankář Jakub Neužil se mohl radovat ze svého prvního čistého konta sezony.

„Důležitější než předvedená hra jsou tentokrát body do tabulky,“ konstatoval prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Zatímco minulý souboj obou soupeřů na severu Čech skončil devítigólovou přestřelkou, na Hané se brankové hody nekonaly.

Z bitvy hokejových Jestřábů a Lvů ale znovu vyšel lépe celek z Prostějova.

Poslední tým tabulky vzdoroval až do závěru druhé třetiny. Pak Matouš Venkrbec vyhrál buly, přiťukl puk Lukáši Luňákovi, jenž ještě přihrál Davidu Dvořáčkovi. Útočník hanáckého celku zamířil přesně do šibenice a svým 11. gólem sezony otevřel skóre zápasu.

„Od začátku zápasu jsme měli několik gólových příležitostí, které jsme ale nedokázali proměnit. Ve druhé třetině však nebyla hra podle našich představ, ale vyhráli jsme 1:0,“ hodnotil Vykoukal.

Pojišťovací gól Jestřábů přišel už v úvodu třetí části hry a znovu na něm měl zásluhu Lukáš Luňák. Ten dostal perfektní přihrávku zpoza branky, jenže se neukvapil a krásně našel Lukáše Žálčíka, před kterým zívala odkrytá branka.

„Byla to pěkně vyřešená situace. Ten gól nám pomohl a trošku jsme se uklidnili,“ chválil trenér.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Venkrbec dvěma góly zařídil prostějovský triumf v Havířově

Jestřábi závěru zápasu zvládli bez inkasované branky, což se jim povedlo podruhé v sezoně. Vůbec poprvé se pod vychytanou nulu podepsal gólman Neužil, který si připsal 30 úspěšných zákroků.

„Čisté konto je vždycky dobré, jsme za něj rádi,“ poznamenal Vykoukal, jehož tým se bude snažit potvrdit výsledkovou formu i o víkendu.

„Musíme se připravit na sobotu, kdy jedeme do Třebíče, která teď brala body v Budějovicích,“ upozornil Vykoukal na cenný skalp příštího soupeře Jestřábů.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 45. Žálčík (L. Luňák, Račuk). Rozhodčí: Čech, Vondráček – Lukš, Novák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1030.
Prostějov: Neužil – Mikliš, Rašner, D. Kolář, Havlík, Bažant, J. Zdráhal – Nouza, Divíšek, Karpov – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Venkrbec, L. Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.